Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росіяни, як і раніше, більше впевнені у ворогах ніж у друзях

Світ навколо нас 10235 переглядів

Опубліковано - 6.06.2006 17:00 | Всі новини | Версія для друку

Росіяни, як і раніше, більше впевнені у ворогах ніж у друзях
Росіяни, як і раніше, більше впевнені у ворогах ніж у друзях
Політична ситуація у світі внесла за останній рік серйозні корективи у відношення росіян до інших країн. Як і раніше, як і рік назад, у світі немає жодної країни, яку більше половини росіян називають другом або ворогом Росії.

Левада-Центр провів щорічне опитування росіян щодо того, які країни вони вважають друзями і ворогами Росії, повідомляє Кореспондент.net із посиланням на російську газету ВЗГЛЯД.

Дослідження показало, що головний друг РФ - Білорусь.

Білорусь - одна з найбільш близьких друзів, союзників Росії для 46-47% росіян. А Латвія - одна з найбільше недружніх, вороже налаштованих до Росії країн для 49-46% росіян. (Перша цифра тут і далі - 2005 рік, друга - 2006-й).

Якщо судити за поширеності оцінок, то в першу п’ятірку друзів Росії впевнено ввійшли поряд з Біларусю Казахстан (20-33%), Китай (12-24%), Німеччина (23-22%) і Індія (16-15%). В другу п’ятірку: Вірменія (9-14%), Болгарія (11-10%), Україна (17-10%), Франція (13-8%) і Італія (6-7%).

Помаранчева революція в Україні вибила країну з першої п’ятірки друзів, і вона перейшла в другу. Китай, навпаки, перейшов із другої п’ятірки друзів у першу, де зайняв третє місце. А на другому місці Казахстан, який відтіснив Німеччину. Втім, симпатії до самої Німеччини навряд чи зменшились (23-22%). В другій п’ятірці друзів виросла оцінка Вірменії і понизилася - Франції. І з неї вибули США, перемістивши в загальному списку друзів з 8-го на 16-і місце (11-5%). Місце, що звільнилося, дісталося Італії, ставлення до якої практично не змінилося.

У першій п’ятірці недружньо налаштованих до Росії країн зараз, крім Латвії, знаходиться Грузія (38-44%), потім йдуть Литва (42-42%), США (23-37%) і Естонія (32-28%). В другій п’ятірці: Україна (13-27%), Афганістан (12-12%), Ірак (10-9%), Молдова (4-9%) і Польща (4-7%).

Тут змін не так багато. Склад першої п’ятірки залишився колишнім, і тільки наприкінці другої зміни: Молдова і Польща замість Японії (6-4%) і Ірану (6-7%). У російському суспільстві значно зміцніла свідомість ворожості до Росії з боку США (на 14%) і України (теж на 14%).

В оцінках ворогів росіяни виявляли і виявляють більше єдності, чим в оцінках друзів. Але за рік додалося єдності у відношенні і до тих і до інших. Середня цифра в першій п’ятірці друзів виросла з 24 до 28%, а в першій п’ятірці ворогів - з 37 до 40%. За рік росіянам стало ясніше, хто їх друзі і хто - вороги.

Втім, Україна входить у другу п’ятірку друзів - і вона ж у другій п"ятірці ворогів. Поширеність прямо протилежних думок про одну і тій же країні не є дивною. Якщо відносини цієї країни з Росією складні і неоднозначні, то і ставлення росіян відповідне. Відчуття дружніх або недружніх відносин може переважати, але не бути винятковим, повідомляє Левада-Центр.

Кількісно перевага того або іншого характеризує процентну різницю поширеності протилежних думок. 10% росіян відносять зараз Україну до числа близьких друзів, союзників Росії, а 27% - до країн, налаштованих щодо Росії вороже. Процентна різниця: 27% - 10% =17%. Вона говорить про перевагу зараз ворожого відношення між країнами. А ще рік тому переважало думки про дружні відносини (17% відносили Україну до числа друзів, і тільки 13% - до країн налаштованих вороже).

Як і раніше у світі немає жодної країни, яку більша половина росіян називає другом або ворогом Росії.

Десять друзів Росії:

Білорусь - 47%;

Казахстан - 33%;

Китай - 24%;

Німеччина - 22%;

Індія - 15%;

Вірменія - 14%;

Болгарія - 10%;

Україна - 10%;

Франція - 8%;

Італія - 7%.

Десять ворогів Росії:

Латвія - 46%;

Грузія - 44%;

Литва - 42%;

США - 37%;

Естонія - 28%;

Україна - 27%;

Афганістан - 12%;

Ірак - 9%;

Молдова - 9%;

Польща - 7%.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.