![]() |
Поліція назвала людей, які підклали вибухівку під авто Шеремета |
Загалом у справі про вбивство Павла Шеремета вже затримали п’ятьох осіб. Про це на пресбрифінгу у Києві повідомив генерал Євген Коваль.
За його словами, слідство провело 800 виймок документів, допитала 3 тис. осіб, проаналізували тисячі телефонних абонентів і телефонів. Слідчі проаналізували дані з камер спостереження, а також ходу підозрюваних та провели сотні експертиз.
На підставі проаналізованих матеріалів, у поліції склали схему руху підозрюваних.
Під час брифінгу продемонстрували відео, як ймовірно закладали вибухівку під авто журналіста, також показали відео з чоловіком, на якому була куртка з принтом.
За словами генерала, фігуранти у справі вбивства Шеремета фігурували у інших справах про вибухи.
Цей принт з куртки слідчі впізнали на фото, які стосувалися іншого вибуху - підрив електроопори в Херсонської області в 2015 році. Вивчивши коло осіб, поліцію зацікавив громадянин Антоненко, бо він часто носить одяг, який схожий на одяг підозрюваного у вбивстві журналіста.
Поліція зупинилась на версії про те, що Шеремета вбили для дестабілізації соціально-політичної ситуації в державі.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сказав, що є дозвіл слідства на оприлюднення деталей розслідування і заявив: "Де та межа, коли патріотизм перетворюється на зраду країни".
Затримані
Раніше керівник МВС Арсен Аваков оголосив про підозри і затримання фігурантів справи про вбивство відомого журналіста Павла Шеремета.
Серед них, зокрема - рок-музикант і військовий Андрій Антоненко, відомий також як Riffmaster.
Андрій Антоненко - волонтер, який пішов на контракт у Сили спецоперацій. Він також є автором гімну ССО "Тихо прийшов, тихо пішов".
Журналістка Insider Ольга Худецька також написала про інших фігурантів справи: "Юлія Кузьменко, волонтерка, в цивільному житті лікарка, заввідденням рентгенографії. Повідомив адвокат Влад Добош, він їде до неї на обшук теж".
На початку листопада поліція також затримала у справі Шеремета колишніх добровольців і учасників АТО Владислава та Ірину Грищенків.
Згодом Владислав Грищенко заявив у суді, що слідство пропонувало йому визнати винним в обмін на свободу його дружини.
Справа Павла Шеремета
Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року: автомобіль, в якому він перебував, вибухнув прямо посеред Києва, на перехресті вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького.
Попри те, що представники української влади неодноразово називали встановлення винуватців злочину "справою честі", успіхів в розслідуванні досягнуто не було.
У Нацполіції заявляли, що пріоритетною версією слідства є вбивство Павла Шеремета, пов’язане з його журналістською діяльністю. Втім, генпрокурор Юрій Луценко минулого року зазначав, що "серйозного прогресу" у справі немає.
У третю річницю загибелі Шеремета, його друзі та колеги влаштували акцію "Хто вбив Павла? Три роки без відповіді" і закликали притягти керівників правоохоронних органів до відповідальності.
В липні 2019 року президент Володимир Зеленський провів зустріч з очільниками МВС і Нацполіції щодо загибелі Павла Шеремета, під час якої голова держави пообіцяв, що результат у цій справі буде.