Аратта - На головну

26 грудня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Раді Європи закликають захистити незалежність НАБУ

Політика 2694 перегляди

Опубліковано - 7.05.2020 18:29 | Всі новини | Версія для друку

У Раді Європи закликають захистити незалежність НАБУ
У Раді Європи закликають захистити незалежність НАБУ
У Групі держав Ради Європи проти корупції закликають Верховну Раду України захистити незалежність НАБУ. Привід - законопроєкт, який змінює порядок звільнення керівника антикорупційного органу.

У Групі держав Ради Європи проти корупції (GRECO) закликають Україну гарантувати, що під час розробки та ухвалення законодавства у сфері регулювання діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) будуть дотримані вимоги щодо незалежності цього органу. Про це йдеться в листі за підписом президента GRECO Маріна Мрчели на ім’я глави української делегації у GRECO, члена Національної ради з питань антикорупційної політики Михайла Буроменського. Лист опубліковано в четвер, 7 травня, на сайті організації.

У листі йдеться про те, що увагу GRECO привернув законопроєкт під номером 3133, який зареєстрований у Верховній Раді і який передбачає зміни до законодавства про НАБУ, зокрема в частині підстав звільнення директора бюро. Автори законопроєкту - народні депутати Олексій Гончаренко (фракція "Європейська солідарність"), Антоніна Славицька (ОПЗЖ), Дмитро Лубінець (група "За майбутнє"), Андрій Ніколаєнко (фракція "Батьківщина").

"Дозвольте мені наголосити, що у своєму звіті четвертого раунду оцінювання України GRECO відзначає важливість операційної незалежності НАБУ. Зокрема, як зазначено в нещодавньому звіті про виконання рекомендацій, GRECO акцентує на необхідності захистити НАБУ від неналежного впливу або тиску, щоб забезпечити його операційну незалежність при цьому повністю виконавши вимоги рекомендацій GRECO", - йдеться в листі. Звіт GRECO, на який посилається у листі Мрчела, був опублікований організацією наприкінці березня цього року.

Мрчела просить Буроменського довести зміст цього листа до відома компетентних органів влади, "щоб переконатися, що під час розробки та ухвалення законодавства органи влади України повністю дотримуються вимог GRECO щодо незалежності НАБУ, які містяться у звіті четвертого раунду оцінювання, а також у звіті про виконання рекомендацій".

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності 28 квітня підтримав законопроєкт №3133, який розширює підстави для звільнення директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника. Після цього голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден попередив Офіс президента України, що можливі зміни законодавства щодо НАБУ призведуть до перегляду дій МВФ в Україні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.