У Пентагоні розповіли, як допомога США у стримуванні біозагроз тепер стала в нагоді Україні для подолання COVID-19 |
Про це повідомив заступник помічника міністра оборони США Девід Лессетер, йдеться на сайті відомства.
Гроші буде виділено в рамках програми з допомоги у стримуванні поширення біологічної зброї, що діє з 2004 року. Лабораторії, які раніше допомагав створювати проект із зменшення загрози при американському Пентагоні, тепер відіграють особливо важливу роль у стримуванні COVID-19, наголосив Лессетер.
«Країни-партнери тепер використовують ці можливості, розбудовані за більш ніж 15 років у своїх зусиллях зі стримування COVID-19», - йдеться в заяві Пентагону.
В якості прикладу таких зусиль у Пентагоні навели діяльність Українського Центру громадського здоров‘я, яке надає дані про спалах епідемії та правила безпечного та ефективного діагностування COVID-19.
Ще один приклад успішної спивпраці з країнами регіону у подоланні COVID-19, заявляють Пентагоні, є американська підтримка мереж регіонального біоспостереження, метою яких є координовано реагувати на спалахи вірусу, зокрема поширення COVID-19.
Наприклад, в рамках мережі Біоспостереження на Шовковому шляху (BNSR), об‘єднуються вчені з України, Вірменії, Азербайджану, Болгарії та Грузії, щоб ділитись досягненнями у сфері інформування, діагностики епідемій.
«Завдяки роботі, яку ми робимо, з цими країнами, члени BNSR діляться один з іншим даними стосовно спалахів COVID-19, діагностики та інформування», - заявив Роберт Поуп, директор програми в Агенції США зі зменшення загроз.