Україна пустить бойовиків “ДНР” на свої позиції під Горлівкою |
Спільне інспектування має відбудетися поблизу населеного пункту Шуми - саме цю ділянку раніше погрожував обстріляти очільник так званої ДНР Денис Пушилін.
Він заявляв, що українська армія нібито звела у цій місцевості укріплення, що порушує умови перемир’я, і анонсував обстріл цих позицій. Спершу він призначив його на 7 вересня, згодом переніс на 9 число.
Українська влада - так само як і представники ОБСЄ - заперечували звинувачення в порушенні умов перемир’я.
Під час переговорів ТКГ, які пройшли 9 вересня, сторони домовилися про спільне інспектування цих українських позицій.
"Сьогоднішній день дає нам надію, що режим припинення вогню буде виконуватися й надалі усіма сторонами. З цією метою українська сторона буде задіювати будь-які механізми як у рамках ТКГ, так і в рамках Нормандського формату, які дозволять зберегти життя українських військовослужбовців та мирного населення", - прокоментував нову домовленість глава української делегації Леонід Кравчук.
В ОП спершу не уточнювали, з ким саме Україна проводитиме спільне інспектування - теоретично, могло йтися про представників Росії, яка входить до ТКГ. Але в так званому "МЗС ДНР" майже одразу заявили, що участь в огляді українських позицій візьмуть саме її представники. Це, за планом, має статися вже у четвер, 10 вересня, о 14 годині.
Пізніше в Офісі президента оприлюднили дещо детальніше роз’яснення у відповідь на критику рішення ТКГ.
Там, фактично, підтвердили участь представників "ДНР" в спільному інспектуванні.
"Юридично інспекцію проводять не сторони воєнного конфлікту, а посередник - ОБСЄ у супроводі представників сторін. ОБСЄ неодноразово підтверджувала безпідставність будь-яких звинувачень щодо будь-яких порушень домовленостей українською стороною. Якщо хтось не довіряє ОБСЄ, нехай побачить правду на власні очі".
"Вкрай обмежений прояв присутності бойовиків нічого нікому не може дати, крім єдиного - ще одного аргументу на користь правоти України", - запевнили в ОП.