Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У світі незабаром з’явиться нова супердержава

Світ навколо нас 9967 переглядів

Опубліковано - 7.06.2006 21:28 | Всі новини | Версія для друку

55% респондентів бачать Китай як супердержаву
55% респондентів бачать Китай як супердержаву
За даними дослідження, проведеного Gallup Foundation разом з TNS-EMNID, головний конкурент США на місці супердержави - Китай.

У середньому 55% респондентів бачать Китай як супердержаву. Опитування проходило в США, Росії, Бразилії, Китаї, Індії, Японії, Німеччині, Франції і Великобританії.

У той же час, за даними дослідження, проведеного за замовленням Фонду Бертельсманна, Китай поки все-таки знаходиться на другому місці - перше займають США. Саме Сполученим Штатам 57% опитаних надають місце супердержави в 2020 році.

На третьому місці, за даними опитування, опинилася Японія - за неї висловилися 32% респондентів. Слідом за Японією з невеликим відривом йде Європейський союз - за нього проголосували 30% респондентів. Росії роль супердержави в 2020 році віддають 26% опитаних. Що цікаво, більше всього упевнених у "супердержавному" майбутньому Росії (55%) серед жителів Німеччини. Росіяни поступаються їм у цьому питанні - тільки 42% жителів Росії думають, що в 2020 році стануть громадянами супердержави. Замикає п’ятірку потенційних супердержав Індія - схоже майбутнє їй пророкують 24% респондентів.

Що стосується нинішньої ситуації у світі, то зараз на арені повністю домінують США. 81% опитаних відповіли, що Сполучені Штати в даний момент є безумовним лідером у світі. Цікаво, що друге місце вже зараз, хоч і з великим відривом, займає КНР. 45% респондентів уже сьогодні вважають Китай супердержавою. На третьому місці з 37% "фінішувала" Японія (при цьому із самих японців тільки 16% бачать свою країну супердержавою). Третє і четверте місце займають Великобританія і Європейський союз (33% і 32% відповідно).

Росія цього разу замикає п"ятірку - роль супердержави в сучасному світі віддають тільки 27% учасників опитування. Більшість з них, що характерно, знову виявилися громадянами Німеччини. Серед росіян у цей раз оптимістів виявилося більше - 45% з них вважають свою країну супердержавою зараз. Китай вважають супердержавою майже аналогічне число китайців - 44%.

На прохання перелічити необхідні характеристики великої держави більшість респондентів назвали політичну стабільність, економічну міць, ефективну освітуі науково-дослідний потенціал. Військову міць зарахували до цих факторів тільки 20% опитаних (у Росії - 29%). До головних проблем, що стоять перед провідними державами, учасники дослідження віднесли міжнародний тероризм, бідність і глобальна зміна клімату.

Як показало опитування, населення країн переконане в неминучості формування багатополярного світового порядку. "Люди вважають, що в майбутньому глобальна перевага США зникне. У той же час вони не очікують установлення гармонічного балансу сил, у якому роль посередника відігравала б, наприклад, ООН, і роблять більший наголос на сильні сторони своїх держав у глобальній конкуренції", - зазначив, коментуючи результати дослідження, член ради директорів Фонду Бертельсманна професор Вернер Вайденфельд.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.