Новий закон про вибори суттєво звужує права громадян |
«Норма про те, що голосувати за кордоном можуть лише ті громадяни України, які перебувають на консульському обліку, є дискримінаційною», - сказав він.
«На яких підставах парламентська більшість обмежила в правах тих громадян, які легально перебувають за кордоном, але не стали на консульський облік, чи тих, які нелегально перебувають за кордоном, але залишаються громадянами України? Наш обов’язок захистити права українців не залежно від їх статусу», - зазначив Євген Корнійчук.
«Стати на облік у консульстві можуть ті, хто виїхав на постійне проживання, на тимчасовий облік - ті, хто працює за довгостроковими контрактами, чи навчається. Але більша половина українців перебуває за кордоном у туристичних поїздках, відвідує родичів, чи працює нелегально. І вони стати на облік не можуть. На минулих виборах за кордоном проголосували набагато більше людей, ніж перебуває на консульському обліку. Вони б скористалися своїм конституційним виборчим правом і на цей раз, але прийнятий закон їх обмежив», - наголосив Євген Корнійчук.
Він переконаний, що ця норма вигідна для коаліції: «Абсолютно зрозуміло, що більшість громадян, які перебувають в західних країнах, є електоратом опозиції. Вони голосуватимуть за Блок Юлії Тимошенко і за „Нашу Україну”, і саме тому парламентській коаліції не вигідно давати їм доступ до виборчих дільниць».
Євген Корнійчук також зазначив, що ці питання не були об’єктом домовленостей, досягнутих під час перемовин Президента і прем’єра, як і багато інших питань, які були штучно включені до списку питань для голосування.
«Вперше в цьому законі з’явилася норма про обов’язкову 50% явку, яка робить вибори дійсними. Такого положення не існує в більшості законодавств демократичних країн світу. І через неможливість чесних людей проголосувати за відкріпними талонами, неможливість проголосувати на закордонних виборчих дільницях, тих хто не перебуває на обліку у консульстві, постає загроза того, що ці 50% можуть не набратися», - додав Євген Корнійчук.