Отримана ДНК є найдревнішим генетичним матеріалом людини |
Дослідниця Катрін Ханні з французького центра молекулярної і клітинної генетики (CGMC)разом з колегами з інших наукових організацій із Франції і Бельгії, опублікувала в журналі звіт про аналіз найстаршої людської ДНК.
Генетичний матеріал був отриманий із зуба 10-12-річного юнака-неандертальця, останки якого були знайдені в одній з бельгійських печер.
Вивчення цієї ДНК (від мітохондрії) показало, що наші древні родичі були генетично більш різноманітні, ніж вважали антропологи дотепер.
Учені порівняли 123 пари основ з цими 100-тисячолітніх останків з раніше отриманими послідовностями ДНК неандертальців віком від 29 тисяч до 42 тисяч років.
Отримані дані показують, що генетична розмаїтість була більшою у ранній історії неандертальців, ніж у більш пізні часи, коли наші предки почали прибувати в Європу.
Можливо, така зміна в популяції неандертальців була пов"язана з хворобами, змінами в навколишнім середовищі або випадкових мутаціях.
Неандертальці жили між 230 тис. і 28 тис. років тому в Європі, Середній Азії і на Близькому Сході.
Неандертальці були гарними мисливцями і непогано пристосувалися до проживання протягом льодовикових періодів, але почали вимирати після того, як на сцені в Європі з"явилися сучасні люди - кроманьонці.
Причина раптового занепаду неандертальців невідома: це могли бути і біологічні, і екологічні, і культурні фактори.
Учені також встановили, що малята неандертальців розвивалися помітно швидше, ніж сучасні діти Homo sapiens, а також, що неандертальці, майже не схрещувалися з людьми сучасного типу, хоча поодинокі випадки могли бути.