Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Байден номінує досвідченого дипломата Вільяма Бернса на посаду голови ЦРУ. Ось що він казав про Україну

Світ навколо нас 1785 переглядів

Опубліковано - 11.01.2021 17:16 | Всі новини | Версія для друку

Вільям Бернс
Вільям Бернс
Новообраний президент США Джо Байден планує призначити Вільяма Бернса, колишнього дипломата з 33-річним стажем, на посаду голови ЦРУ.

Бернс, який вільно розмовляє російською та арабською, з 2005 по 2008 служив послом США в Росії. Він також відомий своєю роллю в укладанні ядерної угоди щодо Ірану, з якої США вийшли за адміністрації Трампа. Наразі Бернс очолює американський аналітичний центр «Фундація Карнегі за міжнародний мир».

«Посол Бернс - держслужбовець, перевірений в кризах, який провів свою кар‘єру, працюючи над тим, щоб американці були в безпеці, - йдеться в заяві Байдена. - Він поділяє моє глибоке переконання, що розвідка має бути поза політикою і що віддані професіонали розвідки, які служать нашій країні, заслуговують на нашу вдячність та повагу».

В 2019 році вийшли мемуари Бернса, в яких він, зокрема згадує своє спілкування з російський президентом Путіним і відгукується про нього як про «легкозаймисте поєднання нарікань, амбіцій та вразливості».

Бернс не вважає Путіна стратегом. «Якщо подивитись на стратегічні наслідки його агресії в Україні, - говорив Бернс в інтерв‘ю PBS раніше, - то він зміг переконати 42-43 мільйони українців, що вони мають втримати свою незалежність і забезпечити, що вони жодним чином у своєму політичному та економічному виборі не залежать від Росії».

Під час свого виступу в університеті Дюк в 2019 році Бернс висловився на підтримку України. «Я твердо вірю у підтримку здорової суверенної України. Гадаю, це життєво важливо для здорової Європи та еволюції Росії».

Він в 2008 році не підтримував вступ України до НАТО, вважаючи, що Путін використовував це, щоб підживити наратив, що США виступають проти Росії. В своєму коментарі для The New Yorker Бернс зауважив, що коли США «спонукали до того, щоб відкрити двері до офіційного членства України та Грузії, гадаю, це підживлювало слова Путіна про те, що Сполучені Штати хочуть пригнічити Росію, зашкодити їй у тому, що, на його думку, було правом Росії у сфері впливів».

З 2017 року Бернс також виступав із статтями з критикою міжнародної політики адміністрації президента США Дональда Трампа.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.