Свобода преси не включає право поширювати пропаганду та дезінформацію |
Про це заявила тимчасово повірена у справах США в ОБСЄ Кортні Остріан під час свого виступу на засіданні постійної ради ОБСЄ у Відні 4 лютого.
«Москва хоче, щоб ви вірили, що свобода преси означає можливість маніпулювати ЗМІ в іншій суверенній країні. Хочу чітко зазначити: свобода преси не включає право поширювати зловмисну пропаганду та дезінформацію», - додала вона.
Let me be clear: Media freedom does not include the right to spread malicious propaganda and disinformation. We support Ukraine’s decision to defend its sovereignty and territorial integrity by countering Russia's blatant and malign influence.https://t.co/FyZSHtGEzk pic.twitter.com/rpB5bmULru
— Courtney Austrian, USOSCE Chargé d’Affaires (@USAmbOSCE) February 4, 2021
Вона прокоментувала зауваження російської сторони щодо рішення Україні заблокувати три телевізійні канали. Ці ЗМІ «контролює Віктор Медведчук, який має безпосередні особисті зв‘язки з Володимиром Путіним і перебуває під санкціями Сполучених Штатів з 2014 року за дії, які загрожували миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України».
Остріан наголосила, що Медведчук «давно використовує ЗМІ для просування позиції Кремля, що шкодить суверенітету та територіальній цілісності України». Інші ж ЗМІ, закриті Україною, широко відомі як «інструменти російської пропаганди, спрямованої на дестабілізацію в Україні», додала вона.
Medvedchuk fled to Russia for most of the next five years to escape accountability. He has a long history of using media entities to promote pro-Kremlin positions that undermine Ukraine’s sovereignty and territorial integrity. https://t.co/FyZSHtGEzk
— Courtney Austrian, USOSCE Chargé d’Affaires (@USAmbOSCE) February 4, 2021
Серед інших питань, які порушила Остріан в своїй промові - зростання випадків насильства на Донбасі, обмеження Росією роботи пропускних пунктів, мілітаризація Криму, примусовий призов місцевого населення в Криму до лав російських збройних сил, тощо.