Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Держдума Росії проти України в НАТО. НАТО застерігає Росію від подібних заяв

Подія дня 11077 переглядів

Опубліковано - 7.06.2006 21:43 | Всі новини | Версія для друку

НАТО застерігає Росію від заяв щодо України
НАТО застерігає Росію від заяв щодо України
Росія назвала «колосальним геополітичним зсувом» можливий вступ до блоку НАТО України і Грузії. Таку заяву зробив міністр закордонних справ тієї країни Сергій Лавров.

Державна Дума Росії одностайним голосуванням ухвалила сьогодні звернення до українського парламенту, у якому російські депутати висловили "вкрай негативне ставлення" до можливого вступу України до НАТО і попередили про погіршення двосторонніх відносин у разі такого кроку Києва, повідомляє Українська служба BBC.

Голова комітету Думи зі справ СНД Андрєй Кокошин зачитав відповідну заяву.

Андрєй Кокошин:
- Вступ України до військового блоку призведе до дуже негативних наслідків для цілої низки відносин між нашими братніми державами, яких поєднують родинні зв’язки, спільні духовні цінності, культура і спільна зацікавленість у тому, щоби зробити наші економіки більш конкурентними.

Голова Ради Федерації РФ Сєргєй Міронов:
- Я дуже добре розумію громадян Криму, протестуючих проти присутності на півострові американських військових. Якби Верховна Рада України ухвалила відповідне рішення, це було б одне, але рішення ще не ухвалено, а військові вже приїхали.

Перший заступник МЗС України Антон Бутейко у відповідь на заяви російської сторони зазначив, що вони суперечать двосторонньому договорові про дружбу, співпрацю і партнерство 1997 року.

Міністерство закордонних справ України також підтвердило інфомацію СБУ про заборону на в'їзд до України віце-спікера Держдуми Росії Владіміра Жириновського і кількох інших російських полтиків, яких влада в Києві звинувачує у недружніх щодо України заявах або діях.

Раніше персоною нон ґрата в Україні було оголошено депутата Держдуми Константіна Затуліна.

Міністр оборони України Анатолій Гриценко заявив, що вбачає втручання певних сил Росії, на рівні Держдуми та окремих організацій у конфлікт довкола спільних з НАТО навчань "Морський Бриз".

Він назвав той конфлікт спробою інформаційно-політичного впливу на центральну владу в Україні.

Пан Гриценко також назвав рішення Верховної Ради автономії щодо оголошення Криму "територією без НАТО" неконституційним і зазначив, що в будь-якій країні питання проведення військових навчань вирішує центральна влада, а не місцеві органи.

Він також наголосив, що якби політичні сили "не підбурювали ситуацію в Криму, населення б взагалі не помітило цих навчань".

Міністр оборни однак зазначив, що в разі, якщо Верховна Рада України не дозволить проведення навчань, вони не відбудуться.

НАТО застерігає Росію від заяв щодо України

Президент Парламентської Асамблеї НАТО П’єр Леллюш відкинув застереження російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова щодо можливого вступу України до НАТО.

П’єр Леллюш:
- Стосовно заяви пана Лаврова, то я не здивований сутністю, але підкреслюю суперечність – Угода між Росією і Нато підписана у травні 1997 року чітко визнає право кожної європейської країни вибирати собі союзників та організації в які вступати, а також здійснювати цей вибір повністю суверенно. Те, що Росії не подобається розширення НАТО на схід не є новиною ані для Заходу, ані для США. Але не зрозуміло якби Росія перешкодила вступу України до Нато не повертаючись до методів часів Холодної війни».

Леллюш також висловив думку, що відновити імперію в кордонах колишнього Радянського союзу вже неможливо і «геополітичним струсом», як висловився російський міністр Сєргєй Лавров, був би не вступ до Альянсу України та Грузії, а спроби відновити імперію в старому форматі.

П’єр Леллюш:
- Я вважаю, що самостійний вибір націями власної системи безпеки і є запорукою стабільності в світі. Все, що діє всупереч цій логіці, себто спроби змусити, зашкодити, завадити країні вільно здійснити той чи інший вибір і є, на мою думку, спробою дестабілізувати європейську безпеку. Виходить так, що я читаю останні події дещо інакше, ніж це робиться в Москві. Прикро, що сьогодні Росія фактично відступає від того духу партнерства, який було закладено в угоді від 27 травня 1997 року.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Подія дня»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.