Україні для колективного імунітету треба вакцинувати майже 30 мільйонів осіб – МОЗ |
Про це у програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом" сказав керівник експертної групи з питань імунопрофілактики МОЗ України Сергій Литовка.
За його словами, якщо населення сприятиме діям Міністерства охорони здоров’я, то кампанію з вакцинації можна буде провести за рік.
"Вакцинальну кампанію можна провести за один рік. Але для цього має бути готовність населення. Не має бути відмов, і населення повинне сприяти діям МОЗ, вакцинальних бригад. МОЗ ставить перед собою мету прищепити мінімум 50% населення. І ми сподіваємося, що досягнемо цього", - наголосив він.
Керівник експертної групи пояснив, чому в Україні низькі темпи COVID-вакцинації. За його словами, це пов’язано з декількома причинами.
"Перше - це те, що у нас прийшла тільки перша партія в 500 тис. доз. Друге - готовність населення до імунізації. На жаль, у нас величезна кількість відмов і дуже розгалужена система антивакцинальної кампанії. Бачимо багато дезінформації щодо того, що ми отримали неякісну вакцину, що вона нібито небезпечна, мовляв багато хто відмовляється. Це, на жаль, заважає якісному здійсненню кампанії", - зазначив Литовка.
Імунізація в країні тільки почалася і набирає обертів, наголосив керівник експертної групи з питань імунопрофілактики МОЗ. Зараз проведення щеплень розплановують таким чином, щоб не перевантажити медичну систему, і щоб вчасно отримувати відгуки про несприятливі події, які можуть виникати.
Як повідомлялося раніше, станом на 22 березня в Україні лабораторно підтверджено 1 554 256 випадків COVID-19, з них за добу – 7 893.
Вакциновано від коронавірусу в країні на ранок 22 березня 111 025 осіб.