МВФ: Банки єврозони мають ресурси, щоб витримати кризу, а от ризики для банків сусідніх країн є більшими |
Відносний капітал банків впаде з 14,7% до 13,1% до кінця 2021 року, але жоден із європейських банків не подолає пруденційний рубіж мінімального капіталу у 4,5%, прогнозують експерти.
Банки в європейських країнах з економіками, що розвиваються, можуть постраждати від більш різкого зменшення капіталу - на 2,3 відсоткових пункта, зазначають аналітики. Вони вказують, що ці країни зазвичай мають більш вагомі бюджетні обмеження, що означає менше можливостей для надання бюджетної підтримки банківському сектору.
A new IMF study finds that, while the pandemic will significantly reduce European banks’ capital, their cash buffers are high enough to withstand the likely impact of the #COVID19 crisis.#IMFBlog https://t.co/nGH4576Rhf pic.twitter.com/qGMHNRItqC
— IMF in EU (@IMF_inEU) March 26, 2021
Європейські банки зможуть підтримати економічне відновлення, забезпечивши кредитування економіки після кризи, спричиненої пандемією, вважають в МВФ.
Економісти вказують на важливість державної підтримки банків, особливо, якщо відновлення економіки буде відбуватись повільніше, ніж очікується.
Серед заходів, які експерти МВФ рекомендують вживати країнам єврозони - підтримка позичальників; можливість поступового нарощування капіталів банків, включаючи обмеження виплати дивідендів та інше; посилення управління поганими кредитами, включаючи можливість їх реструктуризації, особливо після того, як спливе строк дії мораторію в ЄС на визнання компаній неплатоспроможними; вирішення структурних проблем низької прибутковості банків в Європі.