Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Військова діяльність РФ біля кордонів України не схожа на навчання

Війна з Росією (АТО) 1266 переглядів

Опубліковано - 14.04.2021 17:51 | Всі новини | Версія для друку

Військова діяльність РФ біля кордонів України не схожа на навчання
Військова діяльність РФ біля кордонів України не схожа на навчання
Військова діяльність Росії біля українського кордону не є рутинними військовими навчаннями, у 2008 та 2014 роках перед початком військових операцій проти Грузії та України Росія так само накопичувала сили.

Про це заявила тимчасово повірена у справах США при ОБСЄ Кортні Острієн під час спеціального спільного засідання Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ.

Дипломат зазначила, що Сполучені Штати приєднуються до інших держав-учасниць ОБСЄ у висловленні занепокоєння з приводу військової діяльності Росії біля кордону України та в окупованому Росією Криму. "Ці провокації лише несуть загрозу подальшої дестабілізації і без того напруженої та хиткої ситуації в сфері безпеки", - сказала вона.

Острієн зазначила, що відмова Росії надати достатню інформацію про свою незвичну військову діяльність біля кордону з Україною та в окупованому нею Криму "суперечить букві та духу Віденського документа, ухваленого усіма 57 державами-учасницями, включаючи Росію".

"Розпаливши сім років тому конфлікт на сході України та підтримуючи його надалі, Росія тепер має можливість вчинити правильно. Зараз настав момент чітко сформулювати характер своєї військової діяльності біля кордону України та розвіяти занепокоєння сусідів та держав-учасниць ОБСЄ відповідно до Віденського документа. Усі наявні дані свідчать про те, що це не звичайні військові навчання", - заявила очільник місії США в ОБСЄ.

Вона зазначила, що Сполучені Штати вважають неправдоподібними російські заяви про те, що ця діяльність може бути пов’язана з навчаннями "Запад" ЗС РФ, "враховуючи час, місце розташування та склад залучених російських сил".

"Україна обґрунтовано занепокоєна цією діяльністю. І в 2008, і в 2014 роках Росія так само накопичувала сили, перш ніж розпочати військові операції проти Грузії, а потім України", - заявила Острієн.

Вона вказала на те, що делегація РФ в ОБСЄ упродовж місяців у своїх заявах на Постійній раді поширює неправдивий наратив щодо підготовки України до широкомасштабної військової операції. "Такої ескалації з боку України не спостерігається", - зазначила Острієн.

Натомість Росія перекинула тисячі військовослужбовців до українського кордону та в окупований Крим. "Згідно з інформацією, отриманою з доступних джерел, Росія наразі розмістила на українському кордоні більше військ, ніж будь-коли з 2014 року. Росія перемістила від 15 до 25 тис. військовослужбовців до Криму або ближче до українських кордонів. Ця кількість включає піхоту, танкові батальйони, вертольоти та засоби ППО", - заявила представник США.

За оцінками американської сторони, в тимчасово окупованому Криму зараз знаходиться 31,5 тис. російських військових, а вздовж міжнародно визнаного кордону з Україною – "десятки тисяч військовослужбовців". "Масштабна військова діяльність на кордоні – чи навіть на території – сусіда без попереднього повідомлення, як у цьому випадку, є дестабілізуючими, особливо з огляду на контекст та історію. Це викликає питання щодо намірів. Наскільки нам відомо, Україна не зробила жодного кроку, який можна розцінювати як провокування такої реакції. Ми в черговий раз закликаємо Росію пояснити обсяги, склад та мету цієї діяльності", - додала Острієн.

Як відомо, у середу, 14 квітня, за запитом України проходило спеціальне спільне засідання обох постійних директивних органів ОБСЄ – Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва – для розгляду питання суттєвого збільшення військової присутності РФ вздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих українських територіях.

Проведення спільного засідання обох постійних директивних органів ОБСЄ було ініційовано після того, як 10 квітня Росія проігнорувала скликану Україною зустріч держав-учасниць, на якій очікувалося отримати від РФ роз’яснення стосовно концентрації її військ біля українського кордону. Під час цієї зустрічі 39 країн-учасниць офіційно заявили про занепокоєння і зацікавлення в отриманні відповіді від РФ.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Війна з Росією (АТО)»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.