Аратта - На головну

4 березня 2026, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Північний потік-2”: Байден пояснив причину відмови від санкцій

Політика 2013 переглядів

Опубліковано - 26.05.2021 16:44 | Всі новини | Версія для друку

“Північний потік-2”: Байден пояснив причину відмови від санкцій
“Північний потік-2”: Байден пояснив причину відмови від санкцій
Запровадження санкцій на етапі, коли трубопровід “Північний потік-2” вже практично добудований, було б “контрпродуктивним”, заявив президент США Джо Байден.

Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила не запроваджувати санкції щодо компанії-оператора проєкту "Північний потік-2" Nord Stream 2 AG та її генерального директора Маттіаса Варніґа (Matthias Warnig), оскільки газопровід вже практично добудований і штрафні заходи на даному етапі стали б "контрпродуктивними ". Таку заяву Байден зробив під час виступу перед журналістами в саду Білого дому у вівторок, 25 травня.

При цьому американський президент наголосив, що "не може наказувати Німеччині, що їй робити, а що ні". "Від самого початку я виступав проти "Північного потоку-2", - вказав Байден.

21 травня міністерство фінансів США офіційно оголосило про запровадження санкцій проти деяких компаній і суден, зайнятих у проєкті. У цьому списку санкцій, однак, була відсутня компанія-оператор газопроводу "Північний потік-2" Nord Stream 2 AG.

"Північний потік-2" і національні інтереси США

Зі звіту Державного департаменту США, наданого Конгресу 19 травня, випливало, що дію санкцій проти Nord Stream 2 і Варніґа було призупинено відразу після їх запровадження у зв’язку з "національними інтересами" США.

За перешкоджання завершенню проєкту, готового на 95 відсотків, розплатилися б, крім іншого, і німецькі споживачі газу, а адміністрація Байдена не хоче ризикувати відносинами з Німеччиною, наголошує медіакомпанія Fox News у публікації ввечері 25 травня.

З точки зору республіканців в Сенаті США, скасування санкцій щодо проєкту "Північний потік-2" стало "подарунком для президента Росії Володимира Путіна". Водночас в уряді Німеччини сприйняли це рішення адміністрації Байдена з полегшенням. У Берліні, як і в Вашингтоні, сподіваються на відновлення дружніх відносин між ФРН і США після їх різкого охолодження в період президентства Дональда Трампа.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2026.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.