![]() |
США оголосили боротьбу із корупцією пріоритетом національної безпеки |
Відповідну заяву розміщено на сайті Білого дому.
Відповідно до меморандуму, протягом 200 днів уряд США має провести аналіз та підготувати доповідь з рекомендаціями для адміністрації Сполучених Штатів Америки та партнерів щодо боротьби із корупцією.
Biden has issued a National Security Study Memorandum "to establish combatting corruption as a core US national security interest." Says he's directing depts & agencies to "make recommendations that will significantly bolster the ability of the US government to combat corruption" pic.twitter.com/vpUcMJEJ0B
— Natasha Bertrand (@NatashaBertrand) June 3, 2021
Як відзначає американське видання Politico, раніше Джо Байден заявляв, що США мають просувати та захищати демократію від авторитарних систем таких, як у Китаї та Росії, і корупція заважає досягненню цієї мети.
Заява Білого дому вказує, що для адміністрації США боротьба із корупцією є "пріоритетом національної безпеки", і що уряд США "пообіцяв очолити міжнародні зусилля щодо створення прозорості у глобальній фінансовій системі та закриття лазівок, які підривають демократію".
Рекомендації, які відповідно до Меморандуму має підготувати уряд США, покликані дозволити Америці та її партнерам: модернізувати, координувати та підтримувати зусилля щодо більш ефективної боротьбі із корупцією; долати незаконні фінансові потоки; притягнути до відповідальності суб’єктів корупції; розбудувати міжнародні партнерства; покращити міжнародну допомогу.
Коментуючи заяву Білого дому, відомий експерт з питань України, колишній член наглядової ради "Укрзалізниці" Андерс Аслунд, назвав її "важливою".
"Ініціатива Байдена щодо посилення антикорупційних зусиль - це важлива подія. Тирани - подібні Путіну - використовують корупцію, як зброю, та для приховування незаконно отриманих статків. Ми маємо посилитись і підштовхнути наших друзів/союзників для посилення", - твітує колишній координатор санкцій Держдепу США Даніел Фрід, нині експерт аналітичного центру Atlantic Council.