Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


НАТО залишається солідарним з Україною та підтримує реформи, які наближають її до Альянсу

Політика 1146 переглядів

Опубліковано - 15.06.2021 08:08 | Всі новини | Версія для друку

НАТО залишається солідарним з Україною та підтримує реформи, які наближають її до Альянсу
НАТО залишається солідарним з Україною та підтримує реформи, які наближають її до Альянсу
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запевнив, що Альянс залишатиметься солідарним з Україною та Грузією та підтримуватиме реформи, які наближають ці країни до Північноатлантичного Альянсу.

Про це він заявив під час прес-конференції по закінченню зустрічі голів країн-членів НАТО в понеділок в Брюсселі. Він також зауважив, що відносини з Москвою зараз на найнижчому з часів Холодної війни рівні, разом з тим він висловив готовність до діалогу з Москвою у певних стратегічних питаннях:

У час глобальної конкуренції Європа та Північна Америка повинні міцно стояти разом в НАТО, щоб захистити наші цінності та наші інтереси. Особливо у той час, коли авторитарні режими як Росія та Китай кидають виклик базованому на міжнародних нормах міжнародному правопорядку. Союзники привітали сьогодні консультації з президентом Байденом напередодні його зустрічі з президентом Путіним в Женеві. Наші відносини з Росією на найнижчому з часів Холодної війни рівні. Агресивні дії Москви мають вплив на нашу безпеку. НАТО залишається відданим нашому двоколійному підходу – захисту та діалогу. Ми підтримуватиме міцність нашої оборони, залишаючись готовими до діалогу, щоб чітко донести нашу позицію, уникнути непорозуміння та запобігти ескалації. Ми повністю підтримуємо рішення продовжити Угоду СНО-3 та ми вітаємо майбутні переговори щодо контролю за озброєннями. Ми залишаємось солідарними з нашими цінними партнерами Україною та Грузією та ми продовжуватимемо підтримувати їх у проведенні реформ, які наближають їх до НАТО».

Учасники саміту також обговорили питання Китаю. За словами Генсека, Альянс визнає можливості співпрацювати з Китаєм у таких питаннях, як контроль за озброєннями та кліматичні зміни. Разом з тим, Столтенберг зауважив, що зростаючий вплив Китаю та його зовнішня політика представляють виклики безпеці Альянсу.

«Китай швидко збільшує свій ядерний арсенал з більшою кількістю боєголовок та великою кількістю високотехнологічних систем запуску. Китай непрозоро проводить модернізацію свого війська. Він співпрацює у військовій галузі з Росією, в тому числі проводячи навчання», - сказав на прес-конференції Столтенберг.

Генсек також оголосив, що учасники саміту затвердили всім ключових напрямків майбутньої співпраці. В першу чергу члени Альянсу домовились посилити роль НАТО у якості трансатлантичного форму для консультацій та спільних дій по всіх напрямках, які мають відношення до безпеки. Учасники саміту також домовились посилити механізм стримування, стійкість громадянських суспільств, покращити технологічну складову Альянсу, посилити роботу у напрямку зміцнення міжнародного правопорядку.

Також Генсек окремо зазначив про рішення Альянсу значно збільшити тренування та будування потужностей країн-партнерів НАТО – «від України до Грузії, від Іраку до Йорданії».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.