![]() |
Подробиці візиту. Зеленський - Ангелі Меркель: Запуск Північного потоку-2 - загроза всьому регіону |
Про це він розповів на спільній з пані Меркель пресконференції після зустрічі віч-на-віч.
"Велика загроза"
Президент України наголосив, що будівництво Росією Північного потоку-2 - серед важливих питань, які він піднімає перед німецькою владою.
"Ми вважаємо, що це велика загроза, яка вміло ховається під маскою економічного проєкту. Сьогодні український маршрут транспортування газу до Європи є вагомим стримувальним фактором", - сказав Зеленський.
"Запуск Північного потоку-2, ми вважаємо, несе потенційну загрозу безпеки в регіоні. Зайвим свідченням тому є концентрація російських військ на нашому кордоні", - додав він.
Саме тому, за словами Зеленського, цей газогін слід обговорювати в рамках зустрічей у Нормандському форматі.
"Я про це сказав відверто пані Меркель, ми це повинні розглядати невід’ємно від питання безпеки України", - наголосив він.
На питання журналістів, чи погодилась пані Меркель на таку пропозицію, Зеленський відповів:
"З приводу цієї ідею ми тільки почали дискутувати, я не отримав відповіді від пані Меркель".
Сама ж Меркель зазначила, що хоч питання енергетики і може обговорюватися в рамках "норманді", це питання "не належить до Мінських домовленостей".
"Німеччина вважає, що Україна має лишатися транзитною країною для газу", - додала вона.
Складний візит
Візит президента Зеленського до Німеччини проходить в атмосфері певного розчарування та браку довіри після дружніх жестів Берліна в бік Москви, написала преса Німеччини перед початком візиту.
"Він (президент Зеленський - ред.) накопичив емоційний багаж розчарувань", - зазначає вебсайт телеканалу ZDF.
Подразників було багато. Зокрема, Штайнмаєр для вшанування вісімдесятої річниці німецького нападу на СРСР "обрав місце, пов’язане саме з Росією" і "Україну це боляче зачепило".
Потім Роберт Габек (очільник Партії зелених), який під час візиту до України допустив експорт зброї з Німеччини, "дав задній хід", а Армін Лашет (очільник ХДС) "гальмує питання вступу України до ЄС та НАТО".
"А газогін у Балтійському морі не лише отримав політичне схвалення для добудови, а й, за словами шефа проєкту "Північного потоку-2", у серпні він уже буде готовий до запуску", - йдеться в матеріалі.