Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна в ООН: Росія продовжує блокувати вільне судноплавство в Чорному й Азовському морях

Відкриття 6470 переглядів

Опубліковано - 10.08.2021 13:10 | Всі новини | Версія для друку

Україна в ООН: Росія продовжує блокувати вільне судноплавство в Чорному й Азовському морях
Україна в ООН: Росія продовжує блокувати вільне судноплавство в Чорному й Азовському морях
Українська делегація на засіданні Ради безпеки ООН із підтримання міжнародного миру і безпеки на морі 9 серпня заявила, що Росія не припиняє нарощування військового потенціалу в Азово-Чорноморському регіоні, і закликала припинити обмежувати там вільне судноплавство.

Так, українська сторона нагадала про рішення Росії «закрити до жовтня 2021 року частину Чорного моря в напрямку Керченської протоки під приводом військової підготовки». На думку української сторони, «це є кричущим порушенням принципів свободи мирного судноплавства».

«На тлі продовження нарощування військової потужності уздовж державного кордону України Росія посилює свій військовий потенціал в Азово-Чорноморському регіоні, зокрема, за рахунок збільшення кількості військово-морських суден, у тому числі здатних нести ядерну зброю. Росія не повинна перешкоджати транзитному проходу суден через міжнародну протоку і через порти Азовського моря. Росія повинна припинити агресію проти України і відновити повагу до суверенітету і цілісності території України в межах міжнародно визнаних кордонів», – йдеться в повідомленні місії України в ООН.

На цьому ж засіданні США також нагадали про продовження агресивних дій проти України в Чорному й Азовському морях.

Президент Росії Володимир Путін на початку липня підписав закон, який дозволяє військовослужбовцям і співробітникам Росгвардії «блокувати території й акваторії охоронюваних об’єктів для припинення спроб незаконного проникнення». Під охороною Росгвардії перебувають, у тому числі акваторії Керченської протоки і побудованого Росією моста через неї, а також акваторії російського енергомоста з Кримом.

У червні 2021 року, коли правом на мирний прохід українськими територіальними водами навколо Криму, неподалік від Севастополя, скористався британський есмінець «Дефендер», російські кораблі і літаки супроводжували корабель, але не наважилися напасти на нього. У НАТО заявили, що такі мирні проходи збираються здійснювати і надалі.

Прем’єр Британії Боріс Джонсон заявив, що екіпаж есмінця діяв законно, бо Лондон не визнає територіальних претензій Росії на Крим.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Відкриття»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.