![]() |
Тейлор: “Україна може просити про статус основного союзника поза НАТО і водночас працювати над повноцінним членством”. |
За рішення проголосували лише 24 народні депутати.
Напередодні щодо цього питання тривали дискусії. Зокрема посолка України в США Оксана Маркарова висловила застереження щодо такого кроку. Вона зауважила, що Міноборони України щойно підписало рамкову угоду з Пентагоном щодо стратегічних основ оборонного партнерства, яка є стартом для виходу оборонного партнерства Києва та Вашингтона на новий рівень.
“Україна визначилась, що наша мета - членство в НАТО. Це єдине системне і інституційне вирішення для безпеки нашої країни і це записано в нашій Конституції. … MNNA - статус для країн, які не планують/не можуть в силу політичних чи географічних причин вступити в НАТО. Це точно не про нас”, - написала посолка у Facebook.
Шановні колеги - депутати: дуже прошу і ініціаторів такого засідання і тих, то буде завтра його розглядати, звернути...
Опубликовано Оксаной Маркаровой Вторник, 7 сентября 2021 г.
Водночас колишній посол США в Україні Вільям Тейлор вважає, що один крок не заважає іншому.
“Ніхто не ставить під сумнів, що повноцінне членство України в НАТО є кращим. Якщо вибір стоїть між одним та іншим, однозначно слід цілитись на членство в НАТО, бо статус основного союзника не дає безпекових гарантій Україні. Але цього вибору не має бути - країна може мати обидва варіанти”, - сказав Вільям Тейлор у коментарі "Голосу Америки".
“Україна може просити про статус основного союзника США поза НАТО вже зараз. І водночас працювати над тим, щоб здобути членство в НАТО”, - додав дипломат. - “Твердження про те, що якщо ви отримали статус союзника поза НАТО, то не зможете стати повноцінним членом НАТО - неправда. Для цього нема жодної причини і нема жодних обмежень”.
Своєю чергою, колишній командувач сухопутними силами США в Європі лейтенант-генерал Бен Годжес сказав "Голосу Америки", що довіряє доброму судженню української посолки в США.
“Тим не менш, я думаю, що пріоритетами на найближчий час є дві речі. Перша - розвинути стратегію США для ширшого чорноморського регіону. І друга - зробити все можливе, щоб посилити двосторонні відносини між США та Україною. Це є передумовами для переконливого аргументу для членства України в НАТО”, - сказав Бен Годжес.