Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


США попереджають про можливу енергетичну кризу в Європі цієї зими

Газоват 5489 переглядів

Опубліковано - 13.09.2021 09:19 | Всі новини | Версія для друку

США попереджають про можливу енергетичну кризу в Європі цієї зими
США попереджають про можливу енергетичну кризу в Європі цієї зими
Білий дім стурбований через загрози енергетичній безпеці Європи вже цієї зими, - про це пише американське видання Financial Times у недільній статті.

“Американський радник попереджає, що в Європі “життя на кону” через низькі запаси та загрозу скорочення поставок.

За словами авторів статті, у Білому домі хвилюються через газову залежність Європи від Росії в енергопостачанні.

«Якщо зима буде справді холодною, до січня-лютого у вас можуть закінчитися запаси газу. І це те, що мене турбує", - сказав у коментарі Financial Times Старший радник з енергетичної безпеки Держдепу США Амос Хохстейн під час візиту до Києва.



Росія “недопоставляє газ, порівняно зі своїми традиційними поставками”, що призвело до найвищих в історії цін, - мовиться у статті.

За словами Хохстейна, мова вже не йде про геополітику. “На кону - життя людей”, - сказав він журналістам FT.

У Москві відкидають звинувачення у причетності до високих цін на газ у Європі. Минулого тижня президент Путін заявив, що до зростання цін призвели рішення “розумних всезнайок” у Єврокомісії, які наполягали на ринковому ціноутворенні.

11 вересня посольство Росії у Британії заявило, що “Північний потік-2” запрацює ще до кінця цього року: “Газпром підтверджує, що перший газ через газопровід “Північний потік-2” буде надісланий у Європу до кінця 2021 року”.



Сполучені Штаті офіційно виступають проти завершення будівництва газопроводу, втім адміністрація Президента Байдена у травні цього року не продовжила санкції проти компаній, що будують цей газопровід. Крім того, США призупинили санкції проти прихильного до Путіна керівника Nord Stream 2 AG Матіаса Варнінга.

Білий дім заявив, що санкції знову запрацюють, якщо Росія використовуватиме газопровід як “зброю” проти України та інших союзників.

Західні оглядачі переконані, що Кремль через газопровід “Північний потік -2” намагається підірвати економіку України.

Британський експерт Тімоті Еш, реагуючи на статтю FT, написав у Твітері: “Думаю, що “Північний потік -2” та Білорусь мають на меті вичавити Україну - і Німеччина є в цьому співучасником”.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минуле корисне тільки в тому сенсі, що вказує нам шляхи та засоби до розвитку”
Генрі Форд

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.