Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ04 Квітня+12°58%748мм1м/c05.04+12°06.04+5°07.04+2°

Наш банер

Наш банер


Росія поширює антивакцинаторську риторику в країнах Східної Європи

Імперія «Совок» 1806 переглядів

Опубліковано - 5.11.2021 18:46 | Всі новини | Версія для друку

Росія поширює антивакцинаторську риторику в країнах Східної Європи
Росія поширює антивакцинаторську риторику в країнах Східної Європи
Російські боти та анонімні сторінки поширюють антивакцинаторську риторику та фейки про коронавірус у Чехії, Словаччині та країнах Балтії.

Про це розповіли європейські експерти з медіаграмотності та інформаційної безпеки під час панельної дискусії «Зворотний бік соцмереж: як поширюється дезінформація та пропаганда і як медіа мають з цим боротися», яка відбулася в рамках Донбас Медіа Форуму-2021, повідомляє Укрінформ.

За словами головного виконавчого директора Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS) та програмного директора "Resilient Ukraine" (Естонія) Дмитра Теперика, робота російських ботоферм у країнах Балтії дуже подібна на українську, адже РФ також має вплив на частину аудиторії та поширює чисельні фейки.

«Висновок простий: не довіряйте повідомленням із соціальних мереж», - відзначив експерт. На його думку, для протидії дезінформації потрібно запровадити медіаграмотність як предмет у школі, а також встановити певну регламентацію соціальних мереж з боку держави, оскільки користувачі не можуть самі отримати доступ до даних про джерело інформації та джерело фінансування тієї чи іншої сторінки.

Своєю чергою, аналітик програми Kremlin Watch Центру європейських цінностей для політики безпеки (Чехія) Адам Сибера відзначив, що у Чехії та Словаччині також поширюється російська дезінформація щодо коронавірусу. Зокрема, у Словаччині поширювали наратив про дієвість російської вакцини «Спутник V», оскільки керівництво країни схвалило її використання. Натомість у Чехії російські ботоферми зробили ставку на антивакцинаторську риторику та новини про неефективність західних вакцин та карантинних обмежень.

«На жаль, люди дуже вразливі до дезінформації та часто вірять анонімним профілям в Інтернеті, а не спеціалістам, яким варто довіряти», - відзначив Сибера.

Як повідомлялося раніше, російські медіа, пов’язані з кремлівською владою, проводять інформаційну пропагандистську кампанію, спрямовану проти антикоронавірусних вакцин, розроблених американськими компаніями Moderna i Pfizer.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Біда України в тому, що нею правлять люди, яким вона не потрібна”
Михайло Грушевський

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...