Додаткові санкції США зберігають тиск на газопровід Північний потік-2 |
У заяві державного секретаря США Ентоні Блінкена сказано, що до списку під санкціями додана пов’язана з Росією компанія Transadria Ltd. та її судно Marlin.
США від самого початку називали трубопровід шкідливим і упродовж років тримали під санкціями його будівників, але прокладення труб було завершене цієї осені.
«Хоча адміністрація надалі виступає проти трубопроводу Північний потік-2 і запроваджує санкції, ми продовжуємо працювати з Німеччиною та іншими союзниками й партнерами, щоб зменшити ризики від трубопроводу для України, а також для країн НАТО і ЄС на передніх позиціях, і продовжує протидію російським намаганням, включно з діями в енергетиці», - зауважено в заяві Ентоні Блікнена.
Процес видачі дозволу на початок експлуатації Північного потоку-2 зараз призупинений, бо регулюючий орган Німеччини заявив, що зареєстрована у Швейцарії компанія оператор трубопроводу повинна бути оформлена, як німецька юридична особа.
Фахівці з Оксфордського інституту енергетичних досліджень вважають, що затримка з процесом сертифікації газопроводу означає відкладення можливого початку його експлуатації на кілька місяців, ймовірно на 2022 рік.
Суперечки довкола Північного потоку-2 тривають на тлі зростання цін на газ у Європі і натяків Росії, що використання нового газопроводу могло би сприяти зниженню цін.
Але критики зауважують, що заяви і дії Москви лише підтверджують її готовність використовувати газопостачання для тиску на Європу з політичною метою.
Україна наполягає, що може легко збільшити транзит російського газу до Європи через свою газотранспортну систему без потреби задіювати Північний потік-2.