Британія попереджає Росію про санкції проти олігархів у разі вторгнення в Україну |
Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що загроза таких заходів, нагадуючи кроки високопоставленого чиновника США після нарощування російських військ поблизу України, буде рівнозначно нападу на російський бізнес.
Він назвав британське попередження «дуже тривожним» і сказав, що такі заяви підривають інвестиційну привабливість Великобританії та призведуть до негативних наслідків, завдаючи шкоди британським компаніям.
«Не часто ви бачите або чуєте такі прямі погрози нападу на бізнес», – сказав Пєсков. «Напад тієї чи іншої країни на російський бізнес передбачає заходи у відповідь, і ці заходи будуть сформульовані з урахуванням наших інтересів у разі потреби».
Після розпаду Радянського Союзу в 1991 році Лондон став головним глобальним центром величезного відтоку грошей з колишніх радянських республік.
Противники Путіна неодноразово закликали Захід жорстко ставитися до російських грошей, хоча олігархи та російські чиновники продовжують хизуватися своїм багатством у найрозкішніших місцях Європи.
Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон має приїхати в Україну, а також поговорить з Путіним по телефону.
«Те, що я скажу президенту Путіну, як я вже говорив раніше, так це те, що я думаю, що нам дійсно всім потрібно відступити від межі, і я думаю, що Росії потрібно відступити від краю», – сказав Джонсон журналістам.
СПИСОК РОСІЙСЬКОЇ ЕЛІТИ
Сполучені Штати, Європейський Союз і Великобританія попередили Путіна про жорсткі санкції, якщо Росія атакує Україну після того, як зібрала десятки тисяч військ біля кордону.
Високопоставлений чиновник адміністрації Байдена заявив, що Вашингтон і його союзники підготували список російських еліт, які знаходяться в найближчому оточенні Путіна або поблизу нього, для введення економічних санкцій.
"Ідентифіковані нами особи перебувають у внутрішньому колі Кремля або поблизу нього і відіграють роль у прийнятті урядових рішень або, як мінімум, є співучасниками дестабілізуючої поведінки Кремля", - сказав чиновник у Вашингтоні на умовах анонімності.
Сполучені Штати розробили конкретні пакети санкцій як для російських еліт, які відповідають критеріям, так і для членів їхніх сімей, і ці зусилля проводяться в координації з союзниками та партнерами США, сказав чиновник.
Росія заперечує плани нападу на Україну і вимагає гарантій безпеки, включаючи обіцянку НАТО ніколи не дозволяти Києву приєднатися до альянсу.
Британський уряд цього тижня запровадить нове законодавство, щоб розширити сферу санкцій, які він може застосувати до Росії, щоб спробувати стримати агресію проти України, заявила в неділю міністр закордонних справ Ліз Трасс.
Вона сказала, що Лондон повинен мати можливість націлюватися на "будь-яку компанію, яка цікавить Кремль і режим в Росії", і що "путінским олігархам буде ніде сховатися".
Відвідуючи Угорщину, міністр оборони Великобританії Бен Воллес заявив, що важливо розрядити кризу, оскільки війна призведе до більшої нестабільності, підвищення цін на паливо та потоків мігрантів.
Воллес висловив підтримку запланованій у вівторок поїздці до Росії прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана для переговорів з Путіним, додавши: «Нам потрібно деескалувати це і відстоювати право на суверенітет України».
Велика Британія ввела санкції щодо близько 180 осіб і 48 організацій після того, як Росія анексувала Крим від України в 2014 році.
У списку санкцій шість осіб, які Британія вважає наближеними Путіна: бізнесмени Юрій Ковальчук, Аркадій Ротенберг і Микола Шамалов, колишній офіцер КДБ Сергій Чемезов, секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев і глава Федеральної служби безпеки (ФСБ) Олександр Бортніков.
Санкції дозволяють Великобританії заморозити індивідуальні активи та заборонити особам в’їзд до Сполученого Королівства.