Бізнес по-російськи. Наука для лоховитих інвесторів та наївних західних політикв |
Про це пише “The Wall Street Journal”.
За даними анонімного джерела видання, сума угоди складе біля мільярда доларів, хоча саме родовище оцінюється приблизно в 20 мільярдів доларів.
Продаж значної частки в Ковиктинському проекті видання пов’язаний з тиском на російсько-британський консорціум з боку Кремля. Російська влада неодноразово говорила, що має намір відкликати ліцензію ТНК- ВР на Ковиктинське родовище, оскільки компанія не виконує умов договору щодо видобутку газу. Однак у ТНК- ВР зазначали, що частково затримки були пов’язані з "Газпромом", який відмовився надавати для газу ТНК- ВР місце в газотранспортній системі.
Як раніше повідомляли російські ЗМІ, ТНК- ВР декілька разів намагалися домовитися з Газпромом про продаж йому частки в проекті, однак газова монополія відмовлялася розробляти родовище.
Зараз Роснадра розглядають питання про відкликання ліцензії в ТНК- ВР. Чиновники повинні були винести рішення ще 1 червня, однак на засіданні на початку літа вирішили перенести остаточний вердикт на більш пізній термін.
Нагадаємо, що в лютому Газпром через західні банки почав організацію двох позик на 4 млрд доларів.
Офіційно було заявлено, що ці гроші підуть на оплату придбання контрольного пакету акцій у проекті Сахалін-2.
Тим часом, уже до червня 2007 року в Газпрома з’явився новий актив - Ковиктинське родовище, ліцензії на яке забрали у ТНК- ВР.
Ковиктинське родовище розташовується в Іркутській області. Його запаси становлять близько 1,9 трильйони кубометрів газу. Цікаво, що раніше російські ЗМІ повідомляли, що ТНК- ВР у "РУСИА Петролеум" належить тільки 62,42% акцій. Таким чином, як компанія збирається продати Газпрому 62,7% акцій, невідомо.