Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Найближчим часом Президент відкриє, якою він бачить Конституцію

Влада 5374 перегляди

Опубліковано - 27.06.2007 16:14 | Всі новини | Версія для друку

Найближчим часом Президент відкриє, якою він бачить Конституцію
Найближчим часом Президент відкриє, якою він бачить Конституцію
Найближчим часом Президент України Віктор Ющенко запропонує своє бачення удосконалення Конституції України.

Про це повідомив сьогодні журналістам на брифінгу заступник Глави Секретаріату Президента Ігор Пукшин.

Він наголосив, що у новій редакції мають неодмінно зберегтися фундаментальні засади Основного Закону. Удосконалення повинні стосуватися насамперед частини прав і свобод людини.

«Потрібно подумати над тим, чи можливо запровадити в Україні інститути народної законодавчої ініціативи, народного вето, інституту конституційної скарги – щоб особа могла звертатися до Конституційного Суду», – зазначив Пукшин.

Також зміни мають відбутися і у частині щодо публічної влади, передусім, українського парламенту. Ігор Пукшин переконаний, що Україні настав час розглянути питання щодо впровадження двопалатного парламенту.

«Нижня палата має приймати закони, затверджувати бюджет – суто законодавча діяльність. До верхньої палати можуть відійти функції, перш за все, затвердження законів, які приймає нижня палата, а також кадрові питання», – сказав він.

Заступник Глави Секретаріату Президента вважає, що запровадження двопалатного парламенту дозволить якісно підвищити законотворення, значною мірою подолати політичну корупцію в парламенті, дасть можливість рівноцінно представити у ньому регіони нашої країни.

Він також додав, що реформування потребує і судова гілка влади.

Ігор Пукшин повідомив, що найближчим часом пропозиції Президента будуть запропоновані на розгляд громадськості.

Під час брифінгу він нагадав, що зміни до Конституції України, внесені у грудні 2004 року, стосувалися лише владного трикутника, і не торкалися питань щодо прав і свобод громадян. Ігор Пукшин підкреслив, що українські та закордонні експерти, а також Венеціанська комісія вважають, що ці зміни є кроком назад. І вони, додав заступник Глави Секретаріату, спровокували, зокрема, і сьогоднішню парламентську кризу.

Замість післямови. Подолати політичну корупцію двопалатністю парламенту - досить дивна пропозиція. Особливо, якщо враховувати, що двопалатні парламенти, згідно з історичною традицією парламетаризму у світі, існують там, де є федерація. Що ж до політичної корупції, то наочний приклад зовсім поруч: Росія. Невже двопалатність їхнього парламенту знищила політичну корупцію та зміцнила інститути демократії? А може за універсалами почнуть відроджуватися ПІСУАРи?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки осягнувши минуле, люди будуть здатні на пророцтва, що спрямовані в майбутнє”
Дмитро Волкогонов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.