Вчений-економіст Лановий встановив - уряд бореться із підприємницькою ініціативою громадян. А хіба більшовики колись діяли інакше? |
“Сьогодні в бізнесі домінує нерівноправність, нерівність доступу до ресурсів, ринків кредитування та інвестування різних типів бізнесу. Податкове навантаження, яке було знижене при урядуванні Тимошенко та Єханурова, знову відновилося. Несправедливе і незаконне вилучення грошей у бізнесменів, в тому числі шляхом упередженого знімання податків, погіршує стан малого і середнього бізнесу і стає на заваді майбутнім темпам розвитку цієї галузі”, - сказав в інтерв’ю журналістам народний депутат п’ятого скликання Володимир Лановий.
“Двома попередніми урядами були створені підвалини для розвитку бізнесу. Національний банк активно розвивав банківську систему і валютні резерви, що створило можливості для вільного пересування капіталів через кордони. У той час почали продаватися українські банки іноземцям і в Україну прийшли мільярдні суми. Завдяки цьому виникли макроекономічні підстави для зростання виробництва”, - наголосив Лановий.
За його словами, у цьому році не продано жодного банку, у зв’язку з чим притік іноземного капіталу, прихід нового менеджменту в Україну знову зупинився. “Уряд Януковича припинив підтримувати банківську систему. Сьогодні, навпаки, вилучаються гроші з банківської системи України, що призводить до послаблення фінансового інвестиційного забезпечення України, підвищення процентних ставок для споживачів і погіршення макроекономічної ситуації”, - пояснив він.
“Після приходу до влади Президента Віктора Ющенка значно покращилась макроекономічна ситуація в Україні для бізнесу, були створені можливості для значних інвестицій і кредитів. Починаючи з 2004 року, зростання кредитних ресурсів в економіці щорічно відбувається на 50-60%. Інвестиції в Україну зараз вже досягають 2-3 мільярдів на рік, раніше вони не перевищували 200-300 мільйонів, - зауважив Лановий. - У нас стабілізувалася валюта і валютний курс, що створює передумови для динамічного зростання міжнародної торгівлі. Все це дає підставами для того, щоб бізнес працював у доброму середовищі на потужних і великих ринках, внутрішніх і зовнішніх”.
“Поступово ми почали входити на європейський рівень життя та виробництва. Бурхливе зростання інвестицій і виробництва в Україні почало відбуватися в основному після 2004 року. У нас є ще дуже багато чого виправляти в цій галузі, але я думаю, що політика Президента щодо підтримки малого і середнього бізнесу (це і мала приватизація і податкова підтримка малого бізнесу) дала поштовх створити дійсно потужний український внутрішній ринок”, - переконаний Лановий.