Аратта - На головну

21 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень - це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені виявили ген, який “завідує” астмою

Невідоме 7786 переглядів

Опубліковано - 6.07.2007 13:53 | Всі новини | Версія для друку

Вчені виявили ген, який “завідує” астмою
Вчені виявили ген, який “завідує” астмою
Міжнародній команді вчених вдалося знайти ген, мутація якого призводить до виникнення астми, а також встановити, що у крові астматиків набагато більше білка, що кодується цим геном.

Група фахівців з Великобританії, Франції, США, Австрії провела обстеження 2237 дітей, 994 з яких страждали астмою. Результати обстеження були надані генетикам для вивчення мутації ДНК, а також фізіологам для дослідження складу крові хворих на вміст різних білків.

У підсумку фахівцям вдалося виявити чіткий маркер, за яким можна визначати астматиків. Міститься ген у 17-й хромосомі, а називається він ORMDL3. Генетики встановили, що люди з однією із форм ORMDL3 хворіють на астму на 70% частіше, ніж інші, і до того ж, у крові астматиків виявилася підвищена концентрація білка, за виробництво якого відповідає ген ORMDL3.

Як повідомила представник інституту вивчення серця та легень, що входить до лондонського Імперського коледжу, доктор Міріам Моффатт, фахівці поки не можуть точно сказати, як саме ген ORMDL3 впливає на імовірність виникнення астми, і чи існує такий вплив узагалі. Але те, що його можна вважати дуже чітким генетичним маркером, так це зовсім точно.

Фахівці також додають, що ген ORMDL3, скоріше за все, не єдиний маркер астми, так що дослідження вчених продовжуватимуться для виявлення інших.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.