Росія відмовиться від українських станцій ПРО? |
Уряд РФ вніс у Держдуму законопроект про денонсацію міжурядового договору з Україною про засоби СПРН і контролю космічного простору.
У пояснювальній записці говориться, що ресурс станцій вийшов у 2005 р., до того ж станції в Севастополі заважають працювати перешкоди від побутових і радіоустроїв, а в Мукачево часто відключають електроенергію.
Як вважають в уряді РФ, щоб безпека Росії не постраждала, військові будуть опиратися на РЛС в Іркутську, Мурманську, Печорі та споруджувані нові станції типу "Воронеж-ДМ" у Лехтусі та Армавірі.
За словами представника Космічних військ Росії, внесення в Думу даного законопроекту свідчить про упевненість військових у тому, що відмова від інформації з цих станцій не зашкодить обороноздатності.
Джерело видання в Міноборони нагадує, що українська сторона не раз порушувала питання про підвищення російських виплат, а в 2005 р. пропонувала американцям використовувати ці об'єкти.
У той же час, експерт київського Центру аналізу армії, конверсії і роззброювання Валентин Бадрак вважає, що відмова Росії від українських станцій призведе до їх закриття.
У свою чергу, експерт вашингтонського Інституту світової безпеки Іван Сафранчук каже, що в технічному плані проблем для обороноздатності Росії відмова від угоди не принесе, але українська влада може використовувати цей факт для тиску на Росію при перегляді угод про базування Чорноморського флоту в Криму.
На думку українського політолога Віктора Небоженко, найближчим часом статус Чорноморського флоту навряд чи буде переглянутий, але в майбутньому Україна може підняти це питання.
Від “Аратти”: як на нас, то здивування і обурення викликала сама сума, яку російський бюджет платить Україні за послугу її безпеці.
Що ж стосується питання чи можна замінити Мукачівську і Севастопольску станції ПРО в системі оборони Росії - то воно риторичне, адже окрім РЛС, на території України розташовані і ШПУ ракет цієї системи. Із огляду на ефективність відбиття ракетної атаки, чим далі від кордонів країни стоять системи спостереження й пускові установки - тим надійніша сама система, яка дозволяє створити декілька поясів захисту.
Російська система в Україні, збудована ще в СРСР, нараховує щонайменше 3 таких пояси.