![]() |
У лікарнях вже 145 отруєних парами фосфору. Кількість постраждалих зростає |
Як повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я, у лікувальних закладах під час госпіталізації в основному встановлюється попередній діагноз: інгаляційне ураження (отруєння) парами фосфору (парами горіння фосфору).
З 12 працівників підрозділу МНС у Львівській області, які брали участь у гасінні пожежі і були госпіталізовані до Військово-медичного клінічного центру Західного регіону 17 липня, 7 постраждалих у стані середньої важкості від інгаляційного отруєння парами фосфору, у 5 постраждалих – гостре інгаляційне отруєння парами горіння фосфору легкого ступеню.
Проводиться клiнiчне і лабораторне монiторування функцiонального стану здоров’я постраждалих.
У зоні надзвичайної ситуації працює штаб МОЗ з ліквідації аварії. Спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і загальнопрофільні бригади медичних працівників в режимі чергування перебувають на місці відновлювальних робіт.
У лікарнях розгорнута додаткова кількість ліжок. Обстежено і продовжуються профілактичні огляди мешканців населених пунктів, що потрапили у зону ураження.
18 липня Львівською обласною санепідстанцією завершене дослідження проб атмосферного повітря та води на вміст поліфосфатів з криниць, які розміщені близькій до місця катастрофи території, зокрема Буського, Бродівського, Золочівського районів. За результатами досліджень перевищення гранично допустимих норм концентрацій фосфорного ангідриду не виявлено.
У зоні надзвичайної ситуації перебуває міністр охорони здоров’я Юрій Гайдаєв. У регіоні постійно працюють головний державний санітарний лікар України Сергій Бережнов, головний токсиколог МОЗ, група фахівців та бригади екстреної медичної допомоги МОЗ України.