Аратта - На головну

4 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Лівії звільнено засуджених болгарських медсестер

Світ навколо нас 6149 переглядів

Опубліковано - 24.07.2007 11:13 | Всі новини | Версія для друку

Болгарські медики в аеропорту Софії
Болгарські медики в аеропорту Софії
Засуджених у Лівії п’ятьох болгарських медсестер і палестинського лікаря, яких було звинувачено у навмисному зараженні вірусом СНІДу 438 лівійських дітей та засуджено до смертної кари, звільнено.

Повідомляється, що сьогодні зранку вони відбули французьким літаком з Тріполі до Софії. Звільнення стало можливим завдяки зусиллям дружини французького президента Сесилії Саркозі та комісара ЄС із зовнішніх відносин Беніти Ферреро-Вальднер, які досягли домовленості з лівійським лідером Муаммаром Каддафі.

У Лівії болгарок та палестинця, який отримав болгарське громадянство, визнали винними у навмисному зараженні сотень дітей вірусом СНІДу. Минулого тижня смертний вирок було замінено довічним ув’язненням.

Родичі заражених отримали компенсації від Євросоюзу в розмірі мільйона доларів на кожну дитину.

П’ятеро болгарських медсестер і палестинський лікар, були зарештовані в 1999 році в Лівії за обвинуваченням у навмисному зараженні ВІЛ понад 400 дітей. Спершу всіх їх засудили до страти, однак тиждень тому цей вирок був замінено довічним ув’язненням.

Засуджені, вимагаючи перегляду справи, затверджували, що вони не виннні, і що їх катували, щоб домогтися зізнання.

Болгарія клопотала щоб медики відбували покарання на батьківщині. Після скасування смертного вироку Лівія заявила про готовність розглянути питання про депортацію засуджених у Софію.
Болгарські медсестри та палестинський лікар на лаві підсудних
Болгарські медсестри та палестинський лікар на лаві підсудних
Справу болгарських медиків загальмував розвиток відносин Лівії з Євросоюзом. Нормалізація відносин Лівії і ЄС відбулася в 2003 році після рішення Тріполі відмовитися від розробок зброї масового ураження. Лівія також висловила бажання приєднатися до Договору про партнерство ЄС і країн Південного Середземномор’я. ЄС, у свою чергу, як умову приєднання Лівії до Договору про партнерство, захотів врегулювати проблему засуджених до смертної кари болгарських медиків. Євросоюз заявив про готовність зміцнювати відносини з Лівією у випадку, якщо влада країни дозволить депортацію болгарських громадян на батьківщину.

В МЗС Болгарії заявили, що після повернення на батьківщину, медики, судовий процес над якими в Лівії тривав з 1999 року, будуть помилувані.

"Президент ще не підписав відповідний указ, але процедура просувається повним ходом. Лишилося уточнити деякі технічні справи, щоб встигнути до іх повернення", - відзначили в міністерстві.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.