Справедливий Президент Ющенко захистив селян. А скільки із них в Україні до нього не достукались? |
Про це сказав на зустрічі з постраждалими селянами Президент України Віктор Ющенко, наголосивши – суддя, який прийняв ряд неправочинних постанов, має відповісти за свої дії перед законом.
Місяць тому Глава держави доручив юридичній службі Секретаріату Президента спільно з Київською обласною прокуратурою вивчити всі обставини даної справи та знайти шляхи її вирішення. Думка правників є однозначною – судові рішення приймалися з низкою порушень. «Безумовно, тут є злочин від самого початку», – сказав Президент, додавши, що в результаті були порушені права на землю більш ніж 500 селян.
Глава держави наголосив, що сьогодні Київський апеляційний адміністративний суд розгляне три з чотирьох скарг у цій справі. «Проведена величезна робота, яка буде завершена, я переконаний, успіхом і верховенством закону», – відзначив він. За кілька днів відбудеться розгляд останньої скарги – і безумовно, рішення також буде на користь селян, сказав Президент. «Через суд, іменем України ми поставимо останню крапку в цьому свавіллі», – підкреслив Президент, додавши, що цей епізод має навчити «жити по честі» багатьох чиновників як у судах, так і у владі.
Президент подякував селянам за ту витримку, яку вони продемонстрували у ході захисту своїх прав.
Як повідомлялося раніше, суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області протягом 5-23 лютого 2007 року прийняв чотири постанови, відповідно до яких у місцевих селян було відібрано земельні паї на ділянки загальною площею понад 1 тис. га.
Вказані постанови були оскаржені в апеляційному порядку прокуратурою Київської області, Бориспільською райдержадміністрацією, Держкомземом та безпосередньо власниками земельних ділянок.
16 серпня Київський апеляційний адміністративний суд поновив строки апеляційного оскарження зазначених постанов у трьох справах і призначив їх розгляд на 31 серпня. Судове засідання з розгляду четвертої скарги призначене на 4 вересня.
Замість післямови. Ми практично не маємо сумнівів, що у даному випадку справедливість, відносно 500 селян буде відновлена. При тому, зазначаємо, що тільки для 500.
А скільки подібних неправових рішень було ухвалено в Україні? І ми не маємо жодних сумнівів, що бориспільска справа - не перший прецедент. І не останній.
Бо необільшовицька система влади, створена Кучмою із однродумцями, буде й надалі продовжувати існування. Чиновники й надалі будуть удєльними князьками, які правитимуть по-понятіям, а не за законом.
І ніякого Президента не вистачить, аби приборкати багатотисячну зграю розбійників і злодіїв, яким система дала можливість вершити злодійство від імені Держави.
Відтак, можемо порадити, Вікторе Андрійовичу, не перейматися підписаннями нікому не потрібних Меморандумів чи Унівесалів, бо порозумітися із злодієм можна тільки тоді, коли він перебуває за гратами і вже напевно не зможе вчиняти злочини. І порозуміння може бути лише в одному напрямку - сприйнятті, чи не сприйнятті його каяття.