Міські голуби не поширюють пташиний грип |
Співробітники розташованого в Медісоні (Вісконсін) Центру з вивчення живої природи при Геологічній службі США займаються дослідженням пташиного грипу, починаючи з 1970 року.
Увага вчених в даний час прикована до перелітних птахів, які вважаються основними розповсюджувачами пташиного грипу, але співробітники центру провели декілька експериментів по зараженню різними різновидами вірусу H5N1 міських голубів.
У дзьоби птахів вводився розчин, що містив високопатогенний гонконгський штам вірусу H5N1, ученим не вдалося інфікувати птахів, навіть коли кількість вірусних частинок в розчині в 100-1000 разів перевищувала максимальну концентрацію, яку птахи могли б зустріти в природних умовах.
Під час іншого експерименту вчені використовували зразки вірусу, витягнуті з тканин ворони і голуба, загиблих від пташиного грипу в Таїланді. З 12 голубів, яким були введені дуже високі дози вірусу, заразилися 7, один птах загинув. Інфіковані голуби залишалися носіями вірусу протягом 10 днів, проте через два дні після зараження кількість вірусу в їх виділеннях знизилася настільки, що ними було неможливо заразити навіть курча.
"Дані експериментів не підтверджують, що міські голуби здатні бути розповсюджувачами інфекції", - заявив директор Медисонського центру Девід Свейн (David Swayne).
За словами Свейна, випадків зараження людей або свійських птахів при контактах з міськими голубами не зафіксовано. Крім того, жоден спалах пташиного грипу в Південно-східній Азії, на Близькому Сході та в Європі не супроводжувався масовою загибеллю міських голубів.