В Україні святкують річницю УПА |
Відсвяткувати цю дату акціями у центрі міста вийшли близько 5 тисяч активістів Всеукраїнського об'єднання "Свобода", Конгресу українських націоналістів та УНА-УНСО.
Учасники мітингу тримали державні прапори і гасла: “Україна – понад усе!”, “ОУН-УПА – державне визнання”.
Перед початком мітингу лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок наголосив журналістам, що 65-та річниця від дня створення УПА є дуже великим святом і обов’язково святкуватиметься на загальнодержавному рівні.
За словами Тягнибока, у зв’язку із забороною суду марш не буде проводитись через більшість центральних вулиць Києва, як планувалось.
“Київська адміністрація фактично є у змові з так званими лівими силами, оскільки як тільки ми подаємо заявку на якийсь маршрут, моментально ліві подають заяву на акції у той же час, у тому ж місці”, - сказав Тягнибок.
Водночас він висловив переконання, що маршрут маршу не має великого значення, оскільки головне – звернути увагу українців на те, що вояки УПА є справжніми героями України.
Програму свята партіотичні сили склали доволі широку: почали з мітингу біля пам'ятника Тарасу Шевченку на однойменному бульварі, а потім вирушили ходою центральними вулицями до Софійської площі.
Щоб уникнути сутичок зі своїми ідеологічними опонентами, які заперечують заслуги УПА, хода оминула Бесарабську площу, де зібралися представники комуністів та вітренківців. За словами представніків патріотичних сил, вони прагнуть провести мирну акцію, і головне для них - щоб це свято не було забуте.
У Сімферополі представники необільшовицьких та проросійських сил (ПСПУ, КПУ, партія «Союз», партія «Руський блок» та інші) зірвали акцію правих сил – прихильників Української повстанської армії.
Акція прихильників УПА мала відбутися в Сімферополі біля пам`ятника Тарасу Шевченку, проте на 12.00 – час початку акції – площу перед пам"ятником було оточено співробітниками міліції (близько 200 осіб), а також бійцями «Беркуту».
Опівдні на площі зібралися представники необільшовицьких та проросійських сил – близько 300-400 осіб. Вони тримали в руках прапори своїх партій і транспаранти з гаслами проти УПА: «Фашизм нє пройдєт!», «Бандєровци служилі Гітлєру, потомкі – Ющєнко!».