![]() |
Лановий переконаний, що Азаров економіст-аматор. Бо не в курсі, чого зростають ціни |
“Сьогоднішня природа зростання цін на продовольчі товари не є змовою на ринках чи штучним їх завищенням окремими виробниками”, - вважає доктор економіки Володимир Лановий.
Про це він сказав, коментуючи заяву Азарова про те, що найближчим часом не зростатимуть ціни на борошно, цукор та олію.
"Природа зростанняцін - це інфляція, це загальне зростання витрат в економіці через зростання витрат у виробництві сировини і матеріалів», - додав кандидат у нардепи.
За його словами, інфляція залишатиметься “навіть якщо урядовці демонстративно якимись способами заморозять ціни”.
“Вона перейде в приховану форму, а це означатиме погіршення якості товарів”, - впевнений він.
На переконання Ланового за штучно зниженого рівня цін виробники знижуватимуть витрати, що позначиться на якості товарів.
“Наприклад, олія буде неякісної переробки з різними домішками. Зникнуть якісні вироби, з’явиться третьосортна олія, третьосортне борошно, хліб і вони будуть продаватися за нав’язаними цінами урядовців”, - сказав він.
Разом з тим, Лановий зауважив, що ціни зросли не лише на цукор, олію та борошно, а й на інші товари, без яких не можуть обходитися громадяни.
“І овочі, і фрукти, і молоко, і яйця подорожчали на 40-50%, а картопля на 80%”, - повідомив він.
Лановий зазначив, що штучно знижені ціни через тиск урядовців на виробника ціни не "проживуть" довго.
"Це може тривати тиждень- два. Потім все повернеться до того, результати чого ми пережили і в радянські, і в пострадянські часи, коли зникали з магазинів хлібні чи м’ясні вироби тощо, як результат утиску росту цін", - відмітив Лановий.
В той же час він вважає, що стримуванням цін урядовці зараз нібито покажуть свою спроможність реагувати на ситуацію, а через місяць приховане зростання цін вирветься назовні з величезним стрибком вже не на 5%, а на 20, 30, 50%.
“Заяви і дії урядовців є штучним і абсолютно не кваліфікованими”, - переконаний Лановий.
За його словами, зростання цін на продовольчі товари відбулося через зростання витрат на сировину, енергетику та газ, які використовуються у виробництві і становлять близько 30% від вартості товару.
“Уряд нічого не робив для того, аби витрати на енергетику не зростали, ніякої модернізації, ніякого переходу на інші види палива, - сказав Лановий. – Тому зростання цін на все є результатом їхньої діяльності”.