Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Софія Київська побудована ще за князя Володимира

Невідоме 16583 перегляди

Опубліковано - 26.10.2007 17:40 | Всі новини | Версія для друку

Софія Київська побудована ще за князя Володимира
Софія Київська побудована ще за князя Володимира
Наукові дослідження останніх років засвідчили, що Софія Київська побудована значно раніше, ніж вважається традиційно.

Сьогодні науковці Національного заповідника Софія Київська оприлюднили відкриття. За твердженням учених, на стінах собору містяться написи, які свідчать, що Софію Київську спорудили не за князя Ярослава, а за Володимира.

Вони стверджують, що Софійський собор принаймні на 20 років старший, ніж вважали дотепер. Підтвердження цієї сенсації, за версією вчених, є написи на стінах собору.

Там, де фрески здаються лише подряпаними, насправді є написи – графіті. Історики запевняють, що хоча церква і забороняла писати на стінах, від спокуси залишити автограф у храмі не втримувалися навіть князі та митрополити. На зображенні святого Василя науковці знайшли дату, яка відповідає 1022 року. А якщо вірити Несторові Літописцю, Софія тоді ще не була збудована.

Вчені вже мають кілька доказів, що храм зводили за Володимира, а не за Ярослава, як вважали досі: по-перше, найдавніше графіті знайшли на зображенні святого Василя, а саме таке ім’я мав Володимир після хрещення; по-друге, тут йдеться про Пасху-злату, тобто Великдень, що у деякі роки збігається із Богоявленням. Однак, такий збіг трапляється таке нечасто. Ще один аргумент – написи на стінах з’явилися, коли храм уже було відкрито, а отже, приміщення ще старше.

Науковці називають відкриття сенсацією і продовжують вивчати графіті. Вони впевнені: у храмі є ще давніші написи, тож від Софії можна чекати нових несподіванок.

Заввідділом науково-історичних досліджень Національного заповідника Софія Київська Надія Нікітенко також стверджує, що собор було споруджено за часів Володимира, а не Ярослава.

"Я вважаю, що Свята Софія, взявши до уваги дату її освячення, була заснована 4 листопада 1011 року, тобто за Володимира, а завершена за Ярослава 11 травня – це також другий день її освячення, 1018-го року. А це означає, що Софія – то є найдавніша пам’ятка, яка зберіглася на східно-слов’янських терена” , - переконана Надія Нікітенко.

Дотепер вважалося, що собор було закладено Ярославом Мудрим, а саме будівництво велося у був закладений Ярославом Мудрим. Його будівництво велося в 20-30-і роки XI століття.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.