Художнє зображення, яке ілюструє утворення системи планет у диску із пилу та газу навколо зірки Бета Пікторіс (фото: NASA/FUSE/Lynette Cook) |
Дослідження проводилося за допомогою космічного апарату FUSE.
«Нова система утворюється навколо зірки Бета Пікторіс, а оточення зірки схоже на нашу сонячну систему на початку її розвитку», - повідомляє прес-служба НАСА.
Зірці Бета Пікторіс менше 20 мільйонів років. За цей порівняно недовгий для зірки період, вже сформувалися планети. Молоду зірку Бета Пікторіс оточує диск із пилу з великим вмістом вуглецю. Наявність такого диску говорить про те, що планети нової сонячної системи - це світи, багаті вуглецем, графітом і метаном.
Всестороннє вивчення пилового диска зірки Бета Пікторіс, дозволить зрозуміти, яким чином газ утримується у диску навколо зірки. Проте ці нові відкриття породжують різні питання, наприклад, про розвиток нашої сонячної системи. За словами головного фахівця дослідження Акі Роберга, наша сонячна система, могла виглядати так само, на початку свого утворення. Цілком можливо, що нам доводиться бачити зародження нових світів.
Зірка Бета Пікторіс знаходиться на відстані 60 світлових років від Землі і перевищує розміри нашого Сонця в 1,8 разів. Спостереження, що проводилися раніше, вже показали, що всередині пилового диска Бета Пікторіс вже утворилася планета. Ця планета схожа на Юпітер, і навколо неї вже формуються інші планети.