![]() |
Яку воду п'ють у Криму? А головне - й будуть пити не один рік |
Прокуратура АР Крим вимагає притягнути до відповідальності низку начальників теруправлінь водного господарства та працівників профільного комітету республіки, які не забезпечили контроль за охороною водних ресурсів автономії.
Про це повідомила прес-служба прокуратури Криму.
Як зазначили у прес-службі, прокуратурою проведено перевірку додержання законодавства у сфері охорони та використання водних ресурсів, під часі якої встановлені численні порушення законодавства, які сприяють суттєвому погіршенню якості питної води і створюють загрозу виникнення і розповсюдження інфекційних захворювань.
У прес-службі наголошують, що дотепер органами комітету з водного господарства не вжито заходів для встановлення санітарних зон водних об’єктів. Зокрема, не встановлено зони санітарної охорони в місцях огорожі води для централізованого водопостачання населення на території Сімферопольського водосховища. Джерело питної води не захищене і не охороняється. У водосховищі купаються, а в його водозахисній зоні зведено адміністративну будівлю, торговий павільйон і кафе-бар.
Крім того, йдеться у повідомленні, працівники водгоспу не здійснюють постійний контроль за якістю води і не вживають заходів до порушників водного законодавства. Перевіркою встановлено непоодинокі факти, коли при виявленні випадків забруднення сміттям охоронних зон водних об’єктів, скидання стічних вод, господарники не вживали заходів для усунення порушень.
У зв’язку з цим прокуратурою Криму до Республіканського комітету з водогосподарського будівництва і зрошувального землеробства внесено подання з вимогою негайно привести роботу комітету і теруправлінь водного господарства у відповідність до норм законодавства і притягнути до відповідальності посадовців, з вини яких не забезпечується контроль за охороною та використанням водних об’єктів автономії.
Як повідомлялося раніше, з початку вересня в м. Щолкіно Ленінського району АР Крим на вірусний гепатит захворіло 54 особи, з яких 17 дітей. Результати дослідчої перевірки вказують на залежність розвитку спалаху гепатиту «А» від показників якості питної води в місті.