Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Штормове попередження у неділю проігнорували 150 російських суден

Стихія 9789 переглядів

Опубліковано - 13.11.2007 15:43 | Всі новини | Версія для друку

Штормове попередження у неділю проігнорували 150 російських суден
Штормове попередження у неділю проігнорували 150 російських суден
Всього в результаті стихії, що вирувала 10-11 листопада, постраждало 13 суден, з них затонули 5 і 8 сіли на мілину.

Про це сьогодні в Бердянську на нараді, присвяченій ліквідації наслідків стихії, повідомив міністр з надзвичайних ситуацій України Нестор Шуфрич.

За його словами, для рятувальних робіт залучено дев'ять суден, літак і три вертольоти МНС, Державної прикордонної служби Чорноморського флоту і Керченського морського порту.

Врятовано 64-х членів екіпажів, знайдено тіла чотирьох загиблих, доля 19 моряків залишається невідомою.

За словами Шуфрича, найбільше аварій сталося в районі Керченської протоки, де одночасно, незважаючи на штормове попередження, перебувало близько 150 суден.

Зокрема, в південній частині протоки розламався навпіл російський танкер «Волгонефть-139». В результаті в море потрапило близько 1,2 тонн мазуту.

Затонули також судна «Вольногорск», «Нахичевань», «Ковель», які перевозили приблизно по 2 тис. тонн сірки. Були врятовані всі члени екіпажів «Вольногорска» і «Ковеля», з судна «Нахічевань» врятовано трьох людей, загинули четверо, продовжуються пошуки чотирьох.

Від “Аратти”: шторм в Чорному і Азовському морях не був несподіваним і не прогнозованим. Як мінімум за дві доби, команди усіх кораблів, що були в морі або виходили в море, отримали штормове попередження.

Окремо слід зазначити, що найбільше постраждали від шторму 6-7 баллів судна класу “Ріка-море”, для яких подібний шторм є надто ризикованим, оскільки вони конструктивно розраховані на експлуатацію на річках та невеликі морські шторми.

Усім, хто за фахом пов'заний із морем, відомо, що в аківаторіях із невеличкими глибинами - штормова хвиля більш крута, а відтак має більшу руйнівну силу, ніж над великими глибинами. Керченська протока, особливо із російської сторони, відноситься до акваторій із невеликими глибинами. А тому, усі судна класу “Ріка-море” мали її покинути і перечекати негоду у безпечному місці, тобто у закритій морській бухті чи у гирлі річки.

Отже, аварії суден в Керченській протоці сталися не стільки внаслідок шторму, скільки з-за свідомого порушення капітанами російських суден правил безпеки судноводіння.

Одначе наразі ніхто із українських високопосадовців про це не веде мови. Мовчить і ГПУ, хоча за фактом маштабного забруднення територіальних вод України та нанечення суттєвої шкоди районам промислового рибальства мала б бути порушена кримінальна справа. А уряд України, окрім ліквідації наслідків катастрофи, мав би виставити Росії матеріальний позов на відшкодування збитків, заподяних нашій державі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Стихія»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія має свою правду, легенда - свою”
Віктор Гюго

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.