Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На київщині відбувся фестиваль «Ржищівський вінок»

Народний Вісник Регіон: Київська область 22087 переглядів

Опубліковано - 3.07.2006 13:43 | Всі новини | Версія для друку

На київщині відбувся фестиваль «Ржищівський вінок»
На київщині відбувся фестиваль «Ржищівський вінок»
Купальські обряди з усіх районів Київщини привезли до Ржищева. До річниці відкриття перших знахідок Трипільської культури на київщині відбувся фестиваль «Ржищівський вінок».

Місце розкопок трипільського поселення під Ржищевом - предмет гордощів тамтешніх мешканців. Таких місць тут багато. Містечко позиціонує себе як туристичне. Оригінальної кераміки на місці розкопок немає - вона вже в музеї. Але відчути дух трипільців можна тільки тут - кажуть ініціатори фестивалю. Програма розпочинається виготовленням лляного полотна за прадавньою технологією та випалюванням трипільської кераміки у земляній печі.

Олег Фіголь, заступник голови товариства "Коло-Ра":
- Вночі, коли відбувається випал, коли з димаря полум"я двометровим соплом гуде і ця кераміка аж біла, це набагато більше вражає, ніж просто в музеї. Там більше комерції, а тут воно просто живе. Ми тут робимо те, що нам подобається, а люди приходять: "Не вже так може бути?"

Основне дійство відбувається увечері, у центрі Ржищева. Понад 20 найкращих колективів Київщини привезли на фестиваль свої купальські обряди та оригінальне вбрання. Молодь танцює довкола маленьких верб і плете купальські вінки - кожен по-своєму. Дівчата збирали квіти дорогою. Що додавали до вінків, аби закохати у себе хлопців, - не зізнаються.

Учасниці дійства:

- Я сподіваюся, що хтось знайде мій вінок, якись гарний хлопець.

- Я оце думала і передумала зачаровувати. А якщо стрибнуть. А вода холодна і не дай бог не витягнуть.


Сміливих серед парубків немає. За вінками не стрибає ніхто. Але учасників та гостей дійства це не засмучує. Усі йдуть танцювати довкола великого багаття. Фестиваль "Ржищівський вінок" відбувається вчетверте. Організатори свята кажуть, що це додає привабливості місту. Аби фестиваль не копіювали інші, його бренд зробили власністю громади Ржищева.

Надія Кавратко, заступник мера Ржищева:
- Міська рада повинна вкласти частину коштів для того, аби створити відповідну базу або як ми говоримо інфраструктуру, повинні бути готелі, ресторани створені, тоді до нас приїдуть люди із закордону. Ми знаємо Єгипет і Грецію, але не знаємо свою культуру.

Цьогоріч фольклорний фестиваль збігся із днем Ржищева. Місту - 855 років. Наступного року дійство обіцяють зробити масштабнішим. А біля міста - спорудити музей просто неба, де були б відтворені помешкання українців - від часів Трипілля - до Козаччини.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.