Президент Ющенко розповів Азарову про його та Януковича творіння |
Про це він заявив сьогодні під час наради «Захист інтересів держави на економічному кордоні України», що проходила в Службі безпеки України.
Глава держави особливо підкреслив, що це питання ані митні, ані правоохоронні органи не здатні вирішити професійно. «На вашій вині те, що Україна не має економічного кордону. Ви його продали», – наголосив він.
«У державі швидкими темпами руйнується митний контроль», – сказав Президент, зазначивши, що правоохоронці не здатні протидіяти швидкому зростанню контрабанди товарів до України. Віктор Ющенко навів зведену статистику, відповідно до якої приблизно 70% товарів потрапляють до України контрабандою або тіньовими схемами ввезення. Обсяг ввезених таким чином товарів складає приблизно 65 млрд. грн.
Глава держави назвав основні схеми контрабанди та тіньового ввезення:
- безмитне оформлення товарів
- заниження митної вартості товарів при їх оформленні
- ввезення автомобілів під виглядом запчастин
- сплата ПДВ на ввезення нафти та нафтопродуктів векселями
- оформлення фіктивних експортно-імпортних операцій тощо
Окремо Президент вказав на незадовільну боротьбу із ввезенням до країни наркотичних засобів. За словами Ющенка, в 2005 році в Україні налічувалося 84 тис. наркозалежних, станом на квітень ц.р. їх кількість становить вже 154 тисячі.
«Оце клейте до своїх погонів, до своїх зарплат, до свого соціального статусу. Ваша робота нульова», – наголосив Президент.
Окремо Віктор Ющенко розкритикував схему ввезення до України м’яса, що часто є неякісним, через вільні економічні зони, зокрема Донецької області. Він навів цифри, згідно з якими таке м'ясо ввозиться за ціною 2,2 грн. за кілограм, а реалізується по 40 гривень.
«Якщо цей бізнес є, цей бізнес не зупиниться ні перед чим», – сказав він, підкресливши, що це руйнує українське тваринництво.
Глава держави підкреслив, що такі «схеми відомі абсолютно всім». «Вони можуть існувати лише за однієї умови – коли правоохоронні органи до них залучені», – сказав Ющенко.
Президент України дав доручення СБУ сформувати окрему робочу групу по кожній з наведених контрабандних та тіньових схем і кожного тижня інформувати про результати їх роботи.
Президент також розкритикував роботу суддів, що виносять рішення, які шкодять українським економічним інтересам. У зв’язку з цим Глава держави дав доручення Голові Верховного Суду узагальнити таку судову практику, а Верховній раді юстиції протягом тижня прийняти рішення щодо доцільності перебування таких суддів на посадах.
«Я вношу такі клопотання, і нехай Верховна рада юстиції приймає відповідні рішення», – сказав Президент.
Він, окрім того, розкритикував недостатню роботу як самої митної служби, так і Генеральної прокуратури у порушенні кримінальних справ за фактами контрабанди та доведення їх до суду.
Також Глава держави зазначив, що за наслідками цієї наради планує здійснити «низку найрадикальніших кадрових змін».
У нараді взяли участь: Перший віце-прем’єр-міністр Микола Азаров, перший заступник Голови Верховного Суду Петро Пилипчук, Генеральний прокурор Олександр Медведько, Перший заступник Голови СБУ Валентин Наливайченко, Голова Держмитслужби Олександр Єгоров, в.о. міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко та Голова ДПА Анатолій Брезвін.