![]() |
Прозиція Кремля стосовно Голодомору суперечить історичним фактам і є принизливою для українців |
На цьому наголосив перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко, відповідаючи на запитання журналістів.
Він звернув увагу на те, що «заяви, які сьогодні лунають з боку Департаменту інформації РФ, явно не відповідають дійсності і суперечать елементарним історичним знанням».
Огризко також повідомив, що має намір викликати радника-посланника Посольства РФ в Україні з тим, щоб зробити йому спеціальне подання з приводу погрому в Москві виставки, присвяченої вшануванню пам’яті жертв Голодомору в Україні в 1932-1933 рр.
У свою чергу, речник МЗС України Андрій Дещця висловив думку, обмінюватися заявами з приводу тих подій «абсолютно нетактовно, тому що цим самим ми принижуємо самі себе».
Він зазначив, що в Україні вже визначилися щодо визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу. «Виключно в рамках дружньої, партнерської поради хотів би порадити нашим російським колегам, в тому числі з Департаменту інформації і друку МЗС РФ, щоб вони читали книжки про історію», - додав він.
Як повідомлялося раніше, 17 листопада 7 представників Євразійського союзу молоді (ЄСМ) здійснили погром виставки, присвяченої вшануванню пам’яті жертв Голодомору в Україні в 1932-1933 рр., що проходить в Українському культурному центрі в Москві. ЄСМ чомусь вважає, що звинувачення в організації Голодомору, спрямовані проти росіян і є пропагандою ненависті між Росією і Україною.
МЗС України розцінило такі дії представників ЄСМ як протиправні, провокаційні та антиукраїнські.
Позиція ЄСМ збігається із офіційною позицією Кремля. 19 листопада Департамент інформації та друку МЗС РФ розповсюдив коментар, у якому висловлюється переконання, що оголошення голоду 1932-1933 років «актом геноциду» відносно українського народу «є однобоким спотворенням історії на догоду сучасним кон'юнктурним політико-ідеологічним установкам».
Департамент інформації та друку МЗС РФ відзначає, що «тема голоду 30-х років в Радянському Союзі, жертвами якого були люди багатьох національностей, зокрема українці, росіяни, казахи та інші народи СРСР, все більше стає предметом всіляких спекуляцій з боку певних політичних кругів на Україні».
На думку російського МЗС, «оголошення трагічних подій тих років «актом геноциду» відносно українського народу є однобоким спотворенням історії на догоду сучасним кон'юнктурним політико-ідеологічним установкам». «Крім іншого, це ображає пам`ять жертв інших національностей, загиблих в голод 1932-1933 років у колишньому Радянському Союзі», - говориться в коментарі Департаменту інформації і друку МЗС РФ.