Аратта - На головну

10 листопада 2024, неділя

 

Актуально
Голодомор
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Під дембель Янукович дозволив нэмэряно труїти українців модифікованою їжею

Коаліція «С.Р.А.К.А» 28632 перегляди

Опубліковано - 23.11.2007 12:09 | Всі новини | Версія для друку

Під дембель Янукович дозволив нэмэряно труїти українців модифікованою їжею
Під дембель Янукович дозволив нэмэряно труїти українців модифікованою їжею
Уряд Януковича скасував Постанову, яка зобов'язувала виробників повідомляти про вміст генномодіфікованих компонентів у продуктах харчування.

Кабінет міністрів України постановою № 1330 від 21 листопада 2007 року доручив Державному комітетові з питань технічного регулювання та споживчої політики, Міністерству охорони здоров'я, Міністерству аграрної політики, Міністерству освіти і науки та Міністерству охорони навколишнього природного середовища підготувати у межах своїх повноважень та подати в уряд до 25 грудня 2007 року пропозиції щодо розроблення проектів актів законодавства з питань врегулювання процедури маркування сільськогосподарських товарів, вироблених із застосуванням генетично модифікованих організмів.

Текст відповідної Постанови за підписом прем’єр-міністра України Віктора Януковича розміщений на офіційному сайті Верховної Ради.

Згідно з рішенням уряду, пропозиції повинні розроблятися з урахуванням сучасних методів і принципів оцінки ризиків, які визначені у відповідних угодах Світової організації торгівлі, документах Комісії з Кодексу Аліментаріус, а також у Міжнародній конвенції про захист рослин, а також з урахуванням громадської думки та міжнародної практики.

Водночас Кабмін скасував постанову № 985 від 1 серпня 2007 року, згідно з якою з 1 листопада в Україні запроваджувалось маркування продуктів харчування з вмістом 0,9% генетично модифікованих компонентів.

Як повідомлялося раніше, 31 травня Верховна Рада прийняла 11 законів, необхідних для забезпечення вступу України до СОТ, зокрема, закони «Про внесення змін до Закону «Про безпеку та якість продовольчих продуктів» і «Про Державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні й використанні генетично модифікованих організмів». Президент ці закони підписав.

1 серпня Кабмін прийняв постанову (№985), якою ввів маркування продуктів харчування з вмістом генетично модифікованих складових.

Норми Світової організації торгівлі не вимагають маркування продуктів із вмістом генетично модифікованих компонентів, але деякі країни наполягають на маркуванні, інші – є противниками цього, оскільки, на їхній погляд, поки що немає якихось офіційних наукових доказів про вплив таких продуктів на здоров'я людини.

Проте, якщо щось напевно не встановлено, то значно дешевше для держави убезпечити громадян від ризиків, ніж потім долати негативний вплив цих продуктів на здоров'я населення.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Коаліція «С.Р.А.К.А»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.