Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ООН планує відновлювати регіони, що постраждали від аварії на ЧАЕС

Довкілля 8656 переглядів

Опубліковано - 23.11.2007 23:54 | Всі новини | Версія для друку

ООН планує відновлювати регіони, що постраждали від аварії на ЧАЕС
ООН планує відновлювати регіони, що постраждали від аварії на ЧАЕС
Днями Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій стверджується, що на територіях, які постраждали під час Чорнобильської катастрофи, минула критична стадія.

Тепер організація закликає сконцентрувати сили на відновній фазі регіонів, що постраждали від аварії, повідомляє ВВС News.

Вибух на Чорнобильській АЕС стався в ніч на 26 квітня 1986 року. В результаті аварії постраждали території України, Білорусії, Росії та деякі райони інших європейських країн. Понад 330 000 осіб були вимушені покинути свої будинки. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, витік радіації спичинив смерть 9000 осіб. В цілому радіаційному спливу піддалися 659 000 осіб.

Наступне десятиліття ООН проголосила як період "відновлення і стійкого розвитку" уражених територій. Як заззначено в резолюції, віднині ООН допомагатиме місцевому населенню подолати бідність, погане здоров'я та різні страхи які заважають соціально-економічному розвитку регіону. У 2010 році, на прохання Генеральної Асамблеї, Генеральний секретар ООН повинен надати звіт про зроблені кроки по відновленню постраждалих районів.

Резолюція ООН послідувала за недавньою доповіддю ВОЗ, в якій повідомлялося, що вплив чорнобильської катастрофи на населення виявився меншим, ніж передбачалося спочатку. На більшості територій, що зачепила аварія, жителі піддаються низьким дозам радіації, які близькі до природного радіаційного фону.

За словами Джіхан Султаноглі, представника програми ООН із розвитку, впродовж двадцяти років з жителями цих регіонів поводилися як з жертвами, через що виникла культура апатії. Тому головна мета на найближчі роки - відновити у людей відчуття упевненості в собі. Зокрема, планується реалізація спеціальних проектів, один з яких передбачає консультування і видачу кредитів дрібним фермерам. Крім того, в постраждалих регіонах висаджуватимуться рослини з радіаційною стійкістю.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Довкілля»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.