Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Виявляється, Сонячна система не має чітких меж

Невідоме 13748 переглядів

Опубліковано - 12.12.2007 16:12 | Всі новини | Версія для друку

Виявляється, Сонячна система не має чітких меж
Виявляється, Сонячна система не має чітких меж
Агентство NASA виступило із заявою про те, що космічний корабель Voyager 2, запущений в 1977 році, досяг ближньої межі Сонячної системи, яка виявилася неоднорідною та без чіткого радіуса.

Вчені NASA говорять про те, що зовнішні межі нашої Сонячної системи в деяких регіонах дуже втиснені всередину системи. Подібний ефект, на їхню думку, відбувається через магнітне поле міжзоряного простору.

У Сонячної системи немає чітко визначеної межі. Нею фахівці називають межі геліосфери - величезної бульбашки у просторі, заповненої сонячним вітром (потоком заряджених частинок, які постійно викидаються Сонцем увсебіч з величезною швидкістю).

На певній відстані швидкість сонячного вітру різко падає й перестає бути надзвуковою. Ділянка, у якій це відбувається, називається межею ударної хвилі. Це і є межа, яку перетнули Voyager 1 ще в 2004 році й Voyager 2, і яку можна вважати межею внутрішньої геліосфери.

Спостереження, проведені космічним кораблем Voyager 2, показали, що так звана південна півсфера, яка є частиною геліосфери Сонячної системи, значно втиснена в Сонячну систему, у випадку ж із протилежною стороною Сонячної системи сказати те ж саме не можна.

Раніше фахівці лише припускали, що межі Сонячної системи можуть бути асиметричними, а тепер одержали практичне підтвердження цієї ідеї.

Обоє космічні апарати були запущені в 1977 році для дослідження далеких планет Сонячної системи. Першим штучним апаратом, що перетнув межу ударної хвилі, став Voyager 1. Це сталося в грудні 2004 року. На ньому, однак, уже не працювали прилади для виміру швидкості, щільності й температури сонячного вітру, доводилося покладатися на непрямі дані.

Тому перетинання межі Voyager 2, що відбулося в серпні 2007 року, підтвердило той факт, що геліосфера - не ідеальна куля, вона сплющена.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.