У Росії вибори. Президет Путін написав передвиборчу листівку Президенту Ющенку |
Лист Владіміра Путіна до колеги в Україні Віктора Ющенка оприлюднений на сайті голови російської держави.
Путін, зокрема, заявляє про «своєрідне трактування українською стороною подій нашої спільної історії» чи про «героїзацію воєнних злочинців, які співпрацювали з нацистами».
Президент Росії також бачить в Україні «„війну“ з історичними пам’ятниками й похованнями радянських воїнів-визволителів», «дедалі сильнішу дискримінацію російської мови» й «діяльність, спрямовану на розкол Української православної церкви».
Путін у листі до Ющенка, як завжди, не наводить жодних конкретних претензій, але попереджає, що такі «недружні кроки» можуть «завдати серйозної шкоди двосторонній співпраці на різних напрямках».
Лист надісланий як відповідь на стурбованість Віктора Ющенка становищем із Українською бібліотекою в Москві. Владімір Путін стверджує, що «жодних підстав для занепокоєння немає».
Як повідомлялося раніше, Президент України звернувся до російського колеги зі своїм листом, у якому звернув його увагу на ситуацію навколо цієї бібліотеки, наприкінці листопада.
Міністерство закордонних справ Росії наприкінці минулого тижня вже висловлювало «глибоке занепокоєння» «посиленням відверто націоналістичних, антиросійських і русофобських настроїв в Україні».
«Ідеться фактично про спроби використати складні періоди нашої спільної історії, щоб отримати поточні політичні вигоди на догоду сумнівним ідеологічним настановам», – мовилося в офіційному коментарі МЗС Росії.
У тому коментарі згадувалося, зокрема, що в Україні «реабілітується» Організація українських націоналістів і Українська повстанська армія. При цьому, на думку російського зовнішньополітичного відомства, «добре відомо, що бандитські формування УПА брали участь у каральних акціях нацистів».
Російська сторона, мовилося в заяві Москви, розраховує, що «не лише влада, а й інтелігенція України, ветерани і молодь скажуть своє вагоме слово». Як заявили в російському МЗС, «пора дати відсіч» «націоналістичним вихваткам».
Міністерство закордонних справ України відповіло на це в понеділок, що сприймає заяву з Москви «з гумором».
Від “Аратти”: ми, як і усі українці, із розумінням ставимося до поточного політичного моменту сусідньої держави - а саме проштовхування правоснаступника, вказаного діючим Президентом, на формальну посаду очільника держави.
Ми також абсолютно свідомі того, що під час виборчих кампаній, у сусідній державі актуальною стає псевдопатріотчна, великодержавна риторика щодо України, країн Балтії та Кавказу, які не бажають бути маріонетками Москви.
Ми знаємо і спрямування цієї риторики на внутрішьоросійську аудиторію, як доказ патріотичності діючого державного керівництва та створення у росіян враження ворожого навколишнього оточеня, аби тим виправдати недолугість російських можновладців та жалюгідне становище більшості населення країни.
Проте, нас, як українців, цікавить інше - а саме: доля поцупленого унікального архіву. І ми, навіть після виборів, терпляче чекатимемо від російської влади розслідування та інформування світової громадськості про тих, хто це зробив, за чиєю вказівкою і навіщо. Тим біольше, що цей злочинний прояв аж ніяк не свідчить про дружність російської сторони до України та її народу.