Уряд буде змушений ухвалювати непопулярні рішення |
"Цей бюджет (у його невдосконаленому варіанті) не догма. Для мене він був важливий тільки в одному: треба було його прийняти, щоб підвищити соціальні стандарти", - сказав він в інтерв'ю "Україні молодій".
"Щоб у нас не було ніяких проблем із зовнішнім світом, бо коли країна входить у новий рік без бюджету, це впливає не лише на державні фінанси, а й на корпоративні", - пояснив спікер.
Серед можливих проблем Яценюк назвав "негайне подорожчання ставок для запозичення українським банкам і клієнтам, погіршення умов виходу на зовнішні ринки, проблеми з "Нафтогазом".
"Тому це наразі суто технічний документ, який дав можливість уникнути таких проблем. Уникнути, а не розв'язати їх", - наголосив голова Верховної Ради.
Яценюк переконаний, що "на бюджет треба дивитися не як на кошторис доходів і витрат... державний бюджет - це не фіскальний документ і не міністр фінансів є особою, що визначає, яким він має бути".
"Міністр фінансів - це особа, яка може визначити тільки збалансовані підходи щодо доходів і витрат. А цілі й напрями використання бюджетних коштів повинні визначати винятково галузеві міністерства", - додав спікер.
"Ці напрями мають безпосередньо стикуватися з програмними цілями уряду, а вони сьогодні ще не ухвалені", - зауважив Яценюк, додавши, що саме через це наполягав, "щоб наступна сесія Верховної Ради почалася з послання президента про внутрішнє й зовнішнє становище України".
Цей документ, на думку спікера, "є головним у визначенні "колії", якою має йти країна і вже виходячи з пріоритетних цілей і завдань, закладених у посланні президента, уряд повинен подати до парламенту програму дій Кабміну".
"Є ще державна програма соціально-економічного розвитку України. Ці три базові документи визначають, чого ми хочемо досягнути у 2008 році, які реформи провести", - додав Яценюк.
При цьому він зауважив: "А у нас завжди який підхід до бюджету? "Давайте максимум зберемо і максимум витратимо". Витратимо на що? На популізм".
"Якщо цей Кабмін хоче стати урядом реформаторів, то в нього не вийде бути кришталево чистим і стерильним. Бо ті, хто при владі, повинні брати на себе відповідальність", - попередив спікер.
"Непопулярну, складну відповідальність, яку, певно, не підтримуватиме в тому числі і їхній електорат, принаймні в короткотерміновій перспективі. Але яка дасть країні можливість розвиватися - через рік, два, три. А працювати "сьогодні на сьогодні" - це не уряд, а піар-кампанія", - додав він.