Гриценко написав Тимошенко. Про боєприпаси та посаду |
Про це повідомив прес-офіс голови Комітету.
Гриценко вважає, що на сьогодні головними є дві проблеми. Перша – це недостатні кошти, передбачені бюджетом на виконання робіт з утилізації.
“Виділених Мінпромполітики і Національному космічному агентству України (НКАУ) коштів достатньо для утилізації у 2008 році лише 11,5 тис. тонн боєприпасів, і це при тому, що на арсеналах Збройних Сил уже накопичено понад 700 тис. тонн небезпечних ракет і боєприпасів”, - наголосив Гриценко.
Він пропонує уряду при підготовці змін до бюжету-2008 суттєво збільшити видатки на утилізацію.
Гриценко упевнений, що профільний комітет і ВР в цілому підтримають таку пропозицію уряду.
За словами голови комітету, друга проблема – це не вирішене новопризначеним урядом питання координації робіт з утилізації.
“У нинішньому складі Кабміну немає профільного віце-прем’єра, який би очолив Комісію з координації робіт з утилізації непридатних та надлишкових ракет, боєприпасів і вибухових речовин”, - підкреслив Гриценко.
Він нагадав, що така комісія діяла у попередньому складі уряду і саме вона координувала дії Міноборони, Мінпромполітики, НКАУ і підпорядкованих їм підприємств спецхімії, на яких утилізують боєприпаси.
Гриценко пропонує Тимошенко невідкладно внести на розгляд ВР кандидатуру віце-прем’єра, який би очолив таку комісію. Іншим можливим варіантом він вважає покладання функцій координації питань утилізації на першого віце-прем’єра, але це питання має вирішити Уряд так, як він вважає більш ефективним.
Відповідні пропозиції від Комітету з питань національної безпеки і оборони Гиценко виклав у листі на ім’я Тимошенко від 29 грудня 2007 року.