У столиці ніяк не вирішать, що робити із стадіоном для Євро-2012 |
Про це він сказав в інтерв’ю Главреду.
«Я б запропонував наступний варіант: землю, на якій стоїть весь цей комплекс (НСК «Олімпійський») (а це 32 гектари в центрі Києва!), я б виставив за ціною навіть не золота, а платини на відкриті публічні торги. І побудував би стадіон десь в районі Окружної або там, де ми ще в силах побудувати під’їзди, розв’язки і зробити так, щоб у нас, не дай Боже, не було людських жертв», - заявив Євген Червоненко.
За його словами, основні проблеми «Євро» - це безпека, логістика, інвестиції, інфраструктура, медицина: «Зазначте: приїде мільйон людей, які не знають українського гасла, що «лікуватися задарма - це даремно лікуватися». І які, якщо з ними щось трапиться, виймуть картку страховки, яка на сьогодні не увійде ні до одного банкомату. І це тільки одна з тисячі проблем! Нам треба змінити себе за чотири роки!» - сказав Червоненко.
На питання, наскільки реально Міністерству оборони виконати завдання президента провести інвентаризацію і передачу земель під Євро-2012 Євген Червоненко відповів: «Головне - ухвалити рішення, яке не матиме задньої передачі. Головне - поставити запобіжники, щоб за ці десять днів не з’явилися передачі інвесторам і три суди, які ведуть до чесного покупця». «Звичайно, буде страшна боротьба між особистими, корпоративними, клановими інтересами і державою. Я постараюся уціліти і виконати завдання», - додав керівник Національного агентства з підготовки до проведення Євро-2012.
В даний час у всіх українських містах, які прийматимуть матчі Євро-2012, окрім Києва, або вже будуються - Донецьк, Дніпропетровськ, або розроблені проекти будівництва нових футбольних стадіонів - Львів, Одеса, Харків.
На початку грудня під час зустрічі з керівництвом Києва президент Віктор Ющенко запропонував спорудити стадіон для проведення фіналу Євро-2012 на місці танкового заводу в Дарницькому районі. Також в цьому районі планується побудувати новий житловий масив, в будинках розселятимуть туристів під час проведення Євро-2012, а після чемпіонату там житимуть кияни.
«Ця територія краща з погляду зручного розташування і можливості забезпечення транспортної доступності об’єкту», - заявив тоді начальник Головного управління містобудування, архітектури і дизайну міського середовища Василь Присяжнюк. Проте, за його словами, проти спорудження стадіону на місці танкового заводу виступало Міністерство оборони, яке на той момент очолював Анатолій Гриценко.
Як повідомлялося раніше, Президент Ющенко доручив меру Києва Черновецькому вирішити питання із демонтажем будмайданчику біля центрального входу до НСК Олімпійський. Проте, Черновецькому, судячи із усього, Президет України - не в указ. Бо і будмайданчик у недоторканості, і будівництво не зупинилося.