![]() |
Джордж Буш звільнив Україну від поправки Джексона-Веніка |
Президент США Джордж Буш підписав документ про остаточне скасування поправки Джексона-Веніка, що діяла проти України. Вона обумовлювала торговельні бар’єри між Києвом та Вашингтоном. Ще 1974 року США, дізнавшись про обмеження права громадян на еміграцію у Радянському Союзі, запровадили цей закон, аби покарати опонентів хоча б економічно.
Відповідно по колапсу Союзу, поправка дісталася у спадок усім державам, які вийшли з його складу. Тепер заокеанський очільник пообіцяв, що Сполучені Штати допоможуть Україні вступити в «інституції, котрі об’єднують вільні народи, а також стати частиною вільної мирної Європи».
Джордж БУШ, президент США: «Український народ показав світові, що дотримується ідеалів економічної свободи, демократичного прогресу і вільної торгівлі – це багатообіцяюче майбутнє. США пишаються тим, що можемо назвати Україну друзями, і я із гордістю підписую цей важливий документ».
Перша з важливих інституцій, до яких прагне Україна – це СОТ. Саме американська поправка була головною перешкодою на шляху до торговельної організації.
Між тим, не оминула уваги оглядачів і промова американського керманича, що пролунала за кілька днів до парламентських виборів в Україні. 26 березня політики, що прийшли до влади торік, спробують утримати статус-кво. А рішення Вашингтона може зміцнити позиції чинного президента і його сил напередодні недільного волевиявлення.
Джордж Буш, президент США: «За минулі два роки Україна провела вільні вибори. Народ України і Президент Ющенко впровадили демократичні реформи. У неділю українці знову обиратимуть – цього разу парламент. Це нагода продовжити окреслювати майбутнє країни. Працює Київ і над покращенням економічного стану і поліпшенням рівня життя людей. Америка вітає ці прагнення. Руйнуючи бар’єри, що заважали торговельним зв’язками наших держав, цей документ має тільки допомогти українцям».
Нова ера у взаєминах двох країн почалася як раз коли за останні 15 років сторони набули найліпшого порозуміння.